Beta Yavrularını Yemleme Konusunda Tüyolar

İster beta yavrularını yemleme de isterseniz yetişkin betaları yemleme de mutlaka çeşitliliğe önem verin. Tek bir betaya bakarken canlı yem vermek zor geliyor. Ancak artemia en hızlı bulunabilen bir canlı yem olduğu için en azından hafta da 1 gün canlı yem vermenizi tavsiye ederim. Artemia çıkartmayla ilgili bir çok içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Beta yavrularının büyüme süresinde yemleme yöntemi

Ben her zaman abartı yemlemeye karşıyım. Yani günde 5-6 öğün özellikle ilk 1 ayda aşırı yemleme yapmanın anlamı yok. Zaten bu süreçte balıklar artemia, su piresi yavrusu, infursoria gibi ufak canlıları yiyorlar. Yani dana yüreği, tubifex vs gibi aşırı protein yüklemeye ve şişkinlik yaratmaya gerek yok. Artemiayı bile azar azar günde 3-4 defaya bölecek şekilde vermek doğrusu.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

İlla çok hızlı mı büyütmek istiyorsunuz. O zaman bir kaç yavru seçin ve onları 10-15 litre arasında bir kapta aynı şartlarda besleyin. Bakın diğer kardeşlerine nazaran nasıl hızlı büyüyecek. Diğerleri de ondan 1-1,5 ay geç büyüsün ne olacak. Eğer bu işi ticaretini yapmıyorsanız diye konuşuyorum tabii ki. Hobi olarak yapıyorsanız çok delirmeye gerek yok illa hızlı büyüsün büyüsün diye. Dolayısıyla yemlemeyi de ona göre ayarlamasınız.

Bu yazıda beta yavrularını yemleme aramasına cevaplar verdik. Aşağıdaki linklerden beta balıklarının sevdiği yemler listelerine ve özelliklerine ulaşabilirisiniz.

Beta Balığı için Kuru Yem Çeşitleri >>

Beta Balığı Nasıl Beslenir ? Yemleme Ve Bakım >>

Beta Balığı Hangi Canlı Yemleri Yer >>

Beta Balığı Yavrularına İnfusoria Kültürü Oluşturmak >>