Beta Kuyruk Kısması Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Beta balığı kıyruk kısması hastalığı aslında tedavisi çok basit bir hastalıktır. Hastalık balıkta kuyruk ve yüzgeçlerin sanki birbirine yapışmış gibi görünmesiyle belli olur. Kuyruk kısmasına costia adı verilen kamçılı bir bakteri neden olur. Kuyruklara yapışır. Beta kuyruklarını kısar ve havada asılı bazen de yerde yatarak durur. Bu hastalığa ana sebep olarak soğuk su neden olur, yani costia soğuk su da daha etkilidir. Bulaşıcı bir hastalıktır. Bir balık olursa diğer balıklara da geçer. Aşağıdaki fotoğrafta ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Eğer böyle bir balığa sahipseniz yazımı lütfen iyi okuyun. Bu yazımızda beta kuyruk kısması tedavisi gibi çok sorulan bu sorunuza cevap vereceğiz.

Beta kuyruk kısması tedavisi

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

Beta kuyruk kısması tedavisinde yapılacaklar

1- Isıyı 28’e çıkarın.

2- Nitrofur veya bactofish gibi bir ilaç alın ve arkasında yazdığı oran kadar kullanın. (ilacı, hastalık geçene kadar su da tutun)

3- Yem yemiyorsa zorlamayın. Merak etmeyin ölmez.

Beta balığının kuyruk kısması, genellikle stres, enfeksiyonlar, soğuk su veya kötü su kalitesi nedeniyle ortaya çıkabilen bir sağlık sorunudur. Kuyruk kısması, balığın kuyruğunun yıpranmış, yırtılmış veya hasar görmüş olması durumunu ifade eder. Bu durumun tedavisi, altta yatan nedeni tespit etmek ve uygun tedavi yöntemlerini uygulamak ile ilgilidir.

Yukarıda verdiğim ilaçlara ek olarak hastalık önleyici amacıyla kaya tuzu kullanabilirsiniz. Bir çok bakteriyi öldürür. Etkili ve doğal bir dezenfektandır. Kuyruk kısması hastalığı tedavisi en kolay hastalıklardandır. Önemli konu ısıdır. Doğru tedaviyi uygularsanız hemen düzeltebilirsiniz. Bu yazıda Beta kuyruk kısması tedavisi aramasına cevaplar verdik. Beta Balığı Hastalıkları Hakkında Bilgiler >>

Beta Balığı Türleri ve Kapsamlı Bilgi Burada >>