Yeni Halfmoon Betalar Aldım

Arkadaşlar bugün çok şanslıydım. İthalatçı arkadaşıma gittim ve bir baktım süper betalar gelmiş. Hemen ayırmaya başladım ama gerçekten güzeller içinden güzelleri seçtim. Çünkü balıklar daha yeni gelmişti. Yani yerliler tarafından betalar henüz yağmalanmamıştı. Kasaların etrafına adeta bir kartal gibi kanatları açarak çöktüm ve yanıma kimseyi yanaştırmadan seçmeye başladım. İşte yeni halfmoon betalar aldım sorusu hakkında bir video:

Toplam Kaç tane beta aldım

7 tane beta ayırdım. 1 veil tail beta, 1 double tail beta ve 5 adet de halfmoon beta ayırdım. Halfmoonlardan bir tanesi gold halfmoon. Yani bu balığı parekende de 200 TL’ye çok rahat satarsınız o kalitede bir balık. Diğer halfmoonlarda çok güzel. Özellikle kırmızı ağırlıklı olan marble balık çok güzel.

Şimdi ben de şöyle bir durum oluştu. Erkek halfmoon beta fazlam oldu. Zaten geçen ithalattan da 3 tane erkek almıştım. Şimdi bu erkeklerle 8 tane hatta 2 tane de eskiden var 10 tane halfmoon erkek oldu. 3 tane halfmoon dişim var ama yetmez. Zaten aşırı halfmoon üretimi yapmayacağım desem de dişi bulursam yaparım 🙂

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

Bugüne kadar beta üretimi konusunda neler yaptım

Geçtiğimiz yıllarda sadece halfmoon üretmiştim ve birazda acemilikten sürekli hastalıklarla uğraştım. Özellikle kuyruk kısması ve iç parazitle. Halfmoon uzun kuyruklu bir balık olduğu için plakatlara göre çok daha hızlı hatta aşırı hızlı şekilde hastalıklara yakalanıyor. Plakat üretiminde geçtikten sonra bunu çok daha iyi anladım. Ancak bu sene (2020) daha deneyimliyim, yaptığım hataları anladım. Bu sene yine halfmoon takımlar eşledim, şu an 100’e yakın halfmoon beta yavrusu büyüyor. Arkadan gelen çiftler var. Bakalım beraber göreceğiz. Yeni halfmoon betalar aldım konusu hakkındaki yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Halfmoon Beta Balığı Tüm Özellikleri >>