Candy Hmpk Beta Üretim Maceramın Tamamı

Merhaba arkadaşlar, istedim ki bir sayfam olsun ve bu sayfa da candy hmpk beta üretimindeki tüm başarısızlığımı toplu şekilde gözler önüne sereyim 😀 Bu yazıda candy hmpk beta üretim aramasına yanıtlar bulacaksınız.

candy hmpk beta üretim

İlk aldığım candy hmpk beta üretim çiftiyle serüvene başlayalım

Bettabestworld diye Tayland menşeili bir beta çiftliğinin balıklarından 1 dişi 1 erkek olarak sipariş etmiştim. Balıklar kalite balıklar gerçekten. Çiftini 270 TL’ye almıştım. Erkek göründüğü kadar iyi çıkmadı ancak dişi muazzam. Dişi hala yaşıyor taş gibi.

hmpk beta balığı

Bu beta çiftinin üretim macerası aşağıdaki şöyle başladı.

Görüldüğü gibi çiftleşme yumurtlama tamam.

Yumurtalar çatladı yavrular çıkıyor

Zaten buraya kadar her şey güzel ancak asıl olay buradan sonra başlıyor. Yavrular çıkıyor ancak baba yavrulara ya bakamıyor ya da yavrular alışamıyor ve yüzlerce yavrudan 4 tane kalıyor.

Gerçekten ilk üretimde böyle bir şanssızlık yaşamak moralimi çok bozmuştu. Çünkü çok sevdiğim bir beta türü ve bu balıklardan üretmek istediğim için üretim macerasına devam ettim.

candy beta

Yine candy hmpk beta çiftiyle tekrar bir üretim denemesi

Gördüğünüz gibi aynı betalarla tekrar bir üretim yapmaya çalışıyorum ama yuvayı bile ben yapıyorum köpükleri 🙂 Erkek çok güzel ancak babalık işini beceremiyor balık.

Hatta bu üretimde yine erkeğe güvenemediğim için erkeği ayırdım yavrular çıktıktan sonra. Yavrular 10 gün kadar dayandı ve yine dökülmeye başladılar.

Peki kurtulan yavrulara ne oldu ?

Video da gördüğünüz gibi 6 tane yavru kalmış. Amacım bu yavruları büyütmek ve Türkiye sularına alıştırmak.

Bu yavruları erişkin boya getirdim. 3 dişi 1 erkek çıktı. 2 dişi şu an üretime hazır. Ancak balıklar anne ve babaları gibi bu kadar güzel renklerde değil ama yine de tatlılar.

Sonra yine bir yerlerden bulup yeni bir candy hmpk beta çifti aldım.

Çok güzel 2 balık. Dişi özellikle muazzam yine. Üretime aldım. 1 gün sonra yumurtladı dişi. Dişiyi ayırdım ve işi erkeğe bıraktım. 2 gün oldu bekliyorum yavrular çıkmadı. Akşam geldim baktım yumurtalar hala duruyor. Artık çıksalar çıkarlardı diyerek yumurtaların olduğu yeri açtım ve yumurtaların mantarlaştığını gördüm. Şansıma…..

YouTube kanalımı bilenler beta üretim videolarımı da izlemişlerdir. Kendi çapımdan üretimleri yapıp hobiye ve kendime katkı sağlamaya çalışıyorum. Tüm üretimlerim de aynı yöntemle başarı sağladım ancak hmpklarda bir türlü başarı sağlayamadım. Artık şans mı yoksa benim hatam mı bilemiyorum. Bir ara vazgeçer gibi oldum ancak gerçekten candy nemoları çok seviyorum. O yüzden vazgeçmeyeceğim. Şeker gibi balıklar gerçekten 🙂

Kanalımdaki diğer beta üretim videoları için tıklayın