2 Beta Aynı Akvaryumda Yaşar Mı?

Hayır yaşamaz. Beta balıkları genellikle diğer beta balıklarıyla bir arada yaşamak için uygun değildir. Erkek beta balıkları oldukça rekabetçi ve saldırgandır, özellikle birbirlerinin bölgesine girdiklerinde veya dişilerle çiftleşme döneminde erkek betalar aşırı agresif olur. Aynı akvaryumda 1’den fazla erkek beta balığı barındırmak, ciddi saldırganlık ve çatışmalarla sonuçlanır. Bu nedenle 2 beta aynı akvaryumda yaşar mı sorunuza kesinlikle hayır cevabı vereceğiz. Ama dişi beta balıkları aynı akvaryumda yaşatabilirsiniz.

2 Erkek beta balığı aynı akvaryumda neden yaşayamaz ?

Erkek beta balıkları, dişilere ve diğer akvaryum balıklarına karşı da saldırgan davranışlar sergiler. Dişi beta balıkları ise genellikle daha huzurlu ve sakindir, ancak yine de diğer balık türleriyle de genelde uyumlu olmazlar. Bu durumda bile dikkatli olunmalı ve akvaryumunuzun yeterli büyüklükte ve bitki örtüsüyle donatılmış olmasına dikkat edilmelidir. Beta balıkları, bol bitki örtüsü ve saklanacak yerlerin olduğu bir akvaryumda daha mutlu olurlar.

2 erkek beta balığını aynı akvaryumda yaşatma fikri yerine dişi beta akvaryumu kurun

Buraya kadar 2 erkek betanın aynı akvaryumda neden yaşamadığını anladık. Ancak dişiler için durum böyle değil. Çok güzel dişi beta akvaryumları kurdum ve hala kurmak isterim. Özellikle nemo dişilerden çok güze bir beta akvaryumum vardı. O günler güzeldi. Eğer şimdi sizde dişi betalardan oluşan bir akvaryum kurmak isterseniz yapacaklarınız çok basit.

Önce kaç adet dişi beta alacağınıza karar verin. Örneğin 8-10 adet dişi betadan oluşacak akvaryumunuz. 30-50 litre arası bir akvaryum alın. Pipo veya şelale filtre alın. Beta Balığına Uygun Filtreler Nelerdir >> Bir adet mutlaka ısıtıcı alın. Beta Balığı Için Uygun Isıtıcılar Nelerdir ? >> Akvaryum bitkileri alarak doğal bir ortam oluşturabilirsiniz. Beta Balığı Akvaryumu Bitkileri Nelerdir >>

Beta Balığı Türleri ve Kapsamlı Bilgi Burada >>

Sonuç olarak, erkek beta balıkları bir arada yaşamak için uygun değillerdir ve genellikle aynı akvaryumda birden fazla erkek beta balığı bulundurmak saldırganlık ve stresle sonuçlanır. Genel olarak bu sayfada size 2 beta aynı akvaryumda yaşar mı sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>