Beta Balığı Hangi Bitkileri Sever?

Beta balıkları, akvaryumlarında bitkilerin bulunmasından hoşlanırlar ve bitkiler sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunabilir. Sevdiği bitkiler arasında java moss, anubias, sazlık gibi bitkiler vardır. Aşağıda sizler için hazırlanan bu sayfada beta balığı hangi bitkileri sever listesini bulabilirsiniz.

Beta Balığı Türleri ve Kapsamlı Bilgi Burada >>

Anubias ve java moss beta balığı bu bitkileri çok sever

Java moss bitkisi beta balıkları için idealdir. Çünkü yaprakları dayanıklıdır ve betalar mossların içine dalış yapıp içinde yatmayı çok severler. Anubias ise düşük ışık koşullarında bile büyür. Bu yumuşak ve rahat yosun, beta balıklarının yumurtalarını bırakmak ve yavrularını saklamak için tercih ettikleri bir bitkidir.

Java Fern ve Vallisneria’da beta balığının sevdiği bitkilerdendir

Java fern bitkileri beta balıklarının bitkilere sığındığı, saklandığı ve yumurtalarını bıraktığı popüler bir bitkidir. Bununla beraber Vallisneria’yı ise arka planı veya orta bölgeyi kaplamak için hızlı büyüyen bir bitki türü olarak kullanabilirsiniz.

Cryptocoryne ve Amazon Kılıcı

Çeşitli renk ve boyutlarda mevcut olan bu bitki, beta balıklarının güvenliğini sağlamak için iyi bir bitki seçeneğidir. Amazon Kılıcı akvaryum kumuna dikilen ve köklenen büyük yapraklı bir bitkidir. Beta balıklarının sığınmak için tercih ettiği bitkilerden biridir.

Beta balıkları, doğal ortamlarında bitkilerle çevrili yerlerde yaşadıkları için akvaryumlarında bitkiler bulundurmanız onlara daha rahat ve güvende hissettirir. Ayrıca, bitkiler su kalitesini iyileştirir ve akvaryum ekosistemini dengeler. Beta balığı hangi bitkileri sever konusu hakkındaki yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>