Beta Balığı Hangi Suyu Sever?

Beta balıkları 25-30 derece arasındaki sıcak suları ve 7,5’i geçmeyen ph değerine sahip suları sever. Ayrıca betalar daima temiz sularda yaşamak isterler. Bu nedenle hafta da 2 gün su değişimi yapmanızı öneririm. Beta balıkları bitkilerin arasında girip yatmaya bayılır, bunun için beta akvaryumlarında bitkiler kullanabilirsiniz. Şimdi gelin beta balığı hangi suyu sever konusunun detaylarına bakalım.

Beta balığı ph’ı düşük suları sever

Beta balıkları için pH seviyesi 6,5 ila 7,5 arasında olmalıdır. Hafif asidikten hafif alkaliye kadar geniş bir pH aralığına toleransları vardır. 8-9 ph’larda beta balıkları kısa zamanda hastalanır.

Sıcak sular beta balığının en çok sevdiği şeydir

Beta balıkları ılıman iklim balıklarıdır bu nedenle 25-30 derece arasındaki su ısılarını isterler. Beta balığı için ideal su sıcaklığı 28’dir. Ancak stabil bir sıcaklık sağlamak, balıkların sağlığı ve refahı için önemlidir. Bunun için beta akvaryumlarında mutlaka ısıtıcı kullanın.

Beta Balığı Için Uygun Isıtıcılar Nelerdir ? >>

Temizlik su şartları:

Beta balıkları, biyolojik olarak temiz su ortamında yaşamayı ister. Su kalitesini korumak için düzenli su değişiklikleri yapmak veya suyun temizlenmesi için bir filtre sistemini kullanmak önemlidir. Beta balıkları için en uygun filtreler şelale ve pipo filtrelerdir. Ayrıca beta balıklarının suyundan kloru gidermek için su hazırlama solüsyonları, su arıtma cihazları veya suyu en az 24 saat bekletme gibi yöntemler kullanılabilirsiniz.

Beta Balığına Uygun Filtreler Nelerdir >>

Su parametrelerini korumak için düzenli olarak su testleri yapmak ve gerektiğinde suyu düzenlemek önemlidir. Beta balıkları için sağlıklı bir su ortamı sağladığınızda, balıklarınızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamasını sağlamış olursunuz. Bu yazı da beta balığı hangi suyu sever sorunuza cevaplar verdik, aşağıdaki linkten beta balıkları hakkında detaylı videoları izleyebilirsiniz.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>