Bir Beta Üretiminde Ne Kadar Artemia Gider ?

Gerçekten güzel bir soru. Geçen bir arkadaş sordu bende yazma ihtiyacı hissettim. Çıkan yavru sayısına ve artemia ile besleme süresine göre değişkenlik gösteren bir ölçü aslında. 200 üzeri yavru çıktı ve bu yavrularında büyük bir kısmı büyüyorsa o zaman en az 20 gram artemia harcarsınız. Ama büyüyene kadar ki olan süreçten bahsediyorum. Tekleme yaptıktan sonra da çünkü artemia veriyoruz. İşte bir beta üretiminde ne kadar artemia gider sorusu hakkında daha fazla bilgi:

bir beta üretiminde ne kadar artemia gider

Yavrular artemiayı yedikleri kadar vermek gerekiyor. Daha önceki yazılarım da bundan bahsetmiştim. Yavruların karınlarına bakın eğer çok sarıysa ve yavrular yerde yatıyorsa tekrar yemleme yapmanın anlamı yok. Bu aşırı yapılan yemleme yüzünden ilk 3 hafta içinde oluşan labirent organına boş yere ağırlık yapılmış olunuyor ve kuyruk düşmesi sorunları ortaya çıkıyor.

Çıkan yavruların sayısına göre değişir

Bir beta balığı üretiminde ne kadar artemia gerektiği, üretim boyutu, yavru sayısı, besleme sıklığı ve dönemi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir. Artemia, beta yavrularının beslenmesi için önemli bir canlı yem kaynağıdır ve yavruların büyümesini destekler.

Artemia Çıkartma Yöntemi ve Püf Noktaları Videosu >>

Beta balığı yavrularını artemia ile beslemek isterseniz, her yemlemede yavruların rahatça tüketebileceği kadar artemia verin. İlk birkaç hafta boyunca günde birkaç kez artemia vermek gerekir. Çünkü beta yavruları bu dönemde hızla büyürler ve yüksek protein içeren artemia onların sağlıklı gelişimini teşvik eder.

Beta yavrularına ne kadar artemia vereyim

Bu yazıda bir beta üretiminde ne kadar artemia gider aramasına cevaplar verdik. Artemia miktarı, yavruların sayısına ve büyüklüğüne göre değişebilir. Özellikle büyük bir üretim yapılıyorsa, artemia üretmek için uygun bir kültür sistemi kurmanız gerekebilir. Artemia miktarını kontrol etmek ve yavruların doyurulmasını sağlamak önemlidir. Ayrıca fazla yem atılmamalıdır. Çünkü bu su kalitesini olumsuz etkiler. Artemia Çıkarmak Ve Püf Noktaları Burada >>