En Çok Satılan Beta Balığı Türleri Hangileridir ?

Aslında büyüdükten ve renklendikten sonra her beta satılabilirsiniz. Tabii ki fiyatları güzelliğine, rengine, formuna ve satıcısına göre değişir. Şimdi bakalım en çok hangi beta balığı türleri satılıyormuş görelim. İşte en çok satılan beta balığı sorusu hakkında daha fazla bilgi:

Halfmoon Betalar

Piyasada fiyatları 40 TL’den başlar günümüzde 500 TL’ye kadar ve kalitesine göre daha fazla fiyatlarda halfmoon beta bulabilirsiniz. 40 TL olan balığı da halfmoon diye satarlar ancak ne kadar halfmoon olup olmadığını aşağıdaki yazımı okuyarak değerlendirebilirsiniz. Görünüm itibariyle bilen ya da bilmeyenin en etkilendiği beta türlerinden biridir. Genelde beğenmeyen az olur.

Halfmoon betalar hakkında detaylı bilgiler >>

Kırmızı Beta Balıkları En çok satan beta balıkları arasında

Türü ne olursa olsun kırmızı olsun bizim olsun. Kırmızının her şey de olduğu gibi balıklarda da albenisi büyük. Beta balığı kategorisinde ise sadece kırmızı üreten çiftlikler dahi var. Alıcılar da kırmızı gördü mü dayanamazlar. Kırmızı betaların süper red olarak sınıflandırılmış türleri de. Her yeri adeta aynı tonda kırmızı gibi bir halleri var. Kuyruk tipi ne olursa olsun petshop akvaryum vitrinlerinde anında satılacak balıklar arasındadır. Fiyatlar ise türüne göre 20 TL – 500 TL arası değişir. Türüne, satıcısına ve alıcısına göre değişen dinamikler.

Mavi Beta Balığı

Benim en sevdiklerimden. Maviye karşı özel bir ilgim var. Ufaklıktan kalmamıdır nedir bilmiyorum ama mavi betalar beni her zaman çok etkiliyor. Özellikle royal blue dediğimiz kraliyet maviler. Fiyatlar yine türüne göre 30 TL’den başlar 500 TL’ye 1000 TL’ye kadar uzar da uzar.

Mavi Beta Balığı >>

Bu arada meraklıysanız beta balığı renk genetik bilgisi hakkında yazı olan sayfama bakabilirsiniz.

Okuduğunuz bu sayfada en çok satılan beta balığı sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik. Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>