Halfmoon Betta Yavrularım – Doğum 2019

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki video da 2019 üretimi halfmoon betta yavrularım bu videoda.
Balıkların yaş ortalaması 5 aydır. Anne-babası bilinen 3.nesil yavrulardır.

Halfmoon beta balığı özellikleri hakkında bilgi için tıklayın

Fotoğraflar videoda ekran görüntüsü şeklinde olduğu için çok kaliteli değil ama videodan izleyeceğinizi düşünüyorum. Ancak web sitemde yurt dışı kaynaklardan yararlanarak yayınladığım içeriklerde, halfmoon betta standartlarına göre baktığımda balıklarımın dünya standartlarına uygun nitelikte balıklar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Beta üretimine başladığımdan beri amacım tamamen Türkiye sularına alışmış betalar üretmek, beta balığını Türkiye sularına göre ıslah etmeye çalışmak olmuştur. Böyle de olmaya devam edeceğim.

Halfmoon betta genel standartları ve bilgiler hakkında bilgi için tıklayın

2018 üretimi halfmoon betta balıklarımdan bir video

Halfmoon betta üretimlerimde double tail betta’da kullandım

2018 üretimi halfmoon betta balıklarımın genlerinde double tail betta’da mevcut. Bu balıkların annesi halfmoon, babaları double tail betaydı. Double tail betta’yı dünya’da bazı beta üreticileri de dorsalları daha geniş tutmak amacıyla üretimlerde belirli bir dönem kullanıyorlar. Ben ilk halfmoon üretimlerimde double tail kullanmıştım ve iyi ki de kullanmışım. Ancak o zamanlar o güzel halfmoon betta yavrularım arasından çıkan dişilerin çoğunu dağıttım. Şu an çok pişmanım. O üretimlerden 1 tane erkek kaldı sadece. Aşağıdaki videoda olan erkek.

Halfmoon betta yavrularım arasından çıkan güzel erkeklerden biri de aşağıdaki balık.

Yukarıdaki balıkta anne halfmoon baba double tail yavrularında çıkan bir balık. Kuyruk yapısına baktığımızda ne kadar heybetli bir kuyruğa sahip olduğunu görüyoruz. O zaman daha bilinçsiz olduğum için bu tür balıkların kıymetini bilemedim. O zamanlar amacım çok balık üretmekti. Çok balık üreteyim de ne olursa olsun 🙂 Şu anda ne kadar yanlış bir fikir olduğunu düşünüyorum da çok abartmışım diyorum. Ev ortamında ne kadar balık üreteceksin de ne kadar balık boylandıracaksın. Benim oda sistemi buna müsait ancak ben bu yanlıştan kısa zamanda döndüm ve çok balık üretmenin anlamsız olduğunu önemli olanın nitelikli balık üretmek olduğunu anladım.

İyi ki de böyle bir fikre yönelmişim.

Tüm beta balığı üretim videoları için tıklayın