Seachem Focus Hakkında İnceleme

Merhaba. Bu ilaç iç parazitte gerçekten hızla olumlu etki gösteren bir ilaç. Beta balıklarında bazen gördüğümüz su üzerine yan yatma, karın şişliği ve sararması gibi durumlar iç parazit kaynaklı olabiliyor. Bu ilacı yeme karıştırıp hafif sulandırarak balığa yediriyorsunuz. Burada geç kalmamak gerekiyor. Yani balığın yeme tepki verecek durumda olması gerekiyor. Eğer yedirebilirseniz 2 gün içinde balığınız düzelir. Denediğim 3-4 balıkta olumlu sonuçlar aldım. Hatta artık ayda 1 defa tüm balıklara önlem amaçlı da yediriyorum.

Seachem Focus, akvaryum balıkları için özel üretilmiş geniş spektrumlu iç enfeksiyonlar için antibakteriyel bir ilaçtır. Seachem firması tarafından mantar ve bakteriyel balık hastalıklarını tedavi etmek için üretilmiştir.

Seachem Focus

çeşitli mantar ve bakteriyel balık hastalıklarını etkili bir şekilde tedavi ediyor.Ürünü gıda yoluyla verilmesi tavsiye edilir. Balıklar tarafından emildiği için, yiyeceklerin reddedildiği durumlarda iç enfeksiyonların tedavisinde faydalıdır. Filtre bakterilerini olumsuz etkilemez.

Öne çıkan özellikleri;
İç enfeksiyonlar için özel üretilmiştir.
Tatlı su ve tuzlu su akvaryumları için uygundur.
Şişkinlik, anormal dışkı, iştah kaybı ve kilo kaybı gibi potansiyel iç enfeksiyonlar da kullanılabilir.
Yem üzerinde uygulanıp yedirilmesi tavsiye edilir
Akvaryumda mercanlar, bitkiler ve omurgasız canlılar varsa yem üzerinde uygulanıp verilmesi bu canlılar için zararsız olacaktır.

Seachem Focus Nasıl kullanılır ?


Suda Dozlama; Tüm omurgasızları çıkarın bunlar ilaca karşı son derece duyarlıdır. (Yem üzerinde uygulayıp verecekseniz çıkartmanıza gerek yok.) UV filtrelerini, ozon filtrelerini kapatın ve Karbon ve pıurigen gibi filtre malzemelerini filtreden çıkartın. Her 20 Litre akvaryum suyu için 1 ölçü kullanın. Bu dozu 48 saatte bir en fazla 3 defa tekrarlayın. Şiddetli enfeksiyon vakalarında, arka arkaya iki tur tedavi yapmak uygun olacaktır. Bununla birlikte,balıklar ilk turun sonunda hiçbir stres belirtisi göstermiyorsa yapılmalıdır.
Gıdalı ilaçlama; İlaçlı gıda karışımını (aşağıdaki tarif) enfeksiyon temizlenene kadar veya 1 haftaya kadar her gün uygulayın.


İlaçlı gıda tarifi; 1 kaşık ila. 1 yemek kaşığı balık yemi ve bir kaç damla temiz su karıştırılarak verilir.