Beta Balığı Ölüm Belirtisi Acil Durum

Beta balığın renginin solması, uzun süre hareketsiz yerde yatması, çok sık soluk alması ve hızlı hareketlerle kayalara ve camlara sürtmesini beta balığı ölüm belirtisi olarak değerlendirebilirsiniz.

Uzun süren hareketsizlik beta balığında Ölüm Belirtisi olarak görülür

Beta balıkları diğer balıklara göre çok fazla hareketli balıklar değillerdir. Ancak uzun süre akvaryumun dibinde hareketsiz şekilde yatan ve hızlı solumalar yapan bir beta balığı gördüğünüz zaman bu işaretleri ölüm belirtisi olarak değerlendirilebilirsiniz.

Hızlı soluma beta ölüm belirtisi işaretidir:

Beta balığı solungaçlarını normalden daha hızlı veya daha yavaş bir şekilde açıp kapattığında bu bir solunum problemi göstergesidir.

Beta Balığınızda Yem yememek de bir çeşit ölüm belirtisidir

Betalar normalde iştahlı balıklardır. Eğer yemlere ilgisiz, iştahsız veya yem yemiyorsa bunlara beslenme sorunları veya hastalık başlangıç belirtisidir diyebiliriz..

Balığınızın renginin solması

Beta balığı canlı ve parlak renklere sahip olmalıdır. Eğer betanızın rengi soluklaşırsa bu genellikle soğuk sudan kaynaklıdır. Akvaryumda mutlaka ısıtıcı kullanın ve ısıyı 26-28 dereceler arasında ayarlayın.

Beta Balığı Türleri ve Kapsamlı Bilgi Burada >>

Gözlerde Anormallikler:

Gözlerde bulanıklık, şişme, kızarıklık veya diğer anormallikler gözlendiğinde, gözle ilgili bir enfeksiyon veya sağlık sorunudur.

Betanın Yüzeyde hareketsiz Kalma

Beta balığı normalde akvaryumun üst kısmında veya bazen ortasında yüzer. Eğer balığınız sürekli olarak su yüzeyinde sabit şekilde duruyor ve çok hızlı nefes alıyorsa bu da ölüm belirtilerine işarettir malesef. Soluk almakta zorlanmakta veya suya batmakta güçlük çekiyorsa, bu solunum veya hava kesesi sorunlarının bir belirtisidir. Bu zamanlarda çok fazla yemleme yapmış olabilirsiniz.

Bu belirtileri beta balığı ölüm belirtisi verileri olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak her durumda kesin bir teşhis koymak için veteriner hekim veya balık uzmanına başvurmanız önemlidir.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>