Yabani Lepistes Türleri ve Akvaryumları

İşte birbirinden güzel renkleri olan yabani lepistes türleri. Son yıllarda iyice artan özel tür lepistes üretimi ve ilgisi sayesinde lepistes balığında hobiciler dahi artık kendi türlerini yaratır hale geldiler. Her zaman çoğu akvaristin ilgisini çeken lepistes balığı 2019 Türkiye’sinde şu an lepistes zirve yapmış durumda.Daha önce bir yazımda evcil lepistesleri sıralamış ve araştırmalar sonucu detaylarını işlemiştim. Lepistes Türleri >>

Lepistes Balığı Hakkında Herşey Burada >>

Simdi ise biraz da yabani lepistesler hakkında bir sayfa oluşturma gereği duydum. Yine internetten yaptığım araştırma ve kaynakların sonucudur.

İşte enteresan yabani lepistes türleri

Kaynak https://tr.pinterest.com/petfishplants/wild-guppies/

Bu video da bir yabani lepistes akvaryumu var.

Bu video da meraklı bir arkadaş doğadan yüzlerce vahşi lepistes yakalıyor

Biotop akvaryumlara olan merakımı beni tanıyanlar bilir. Lepistes biotoplarını bende ilk defa sizlerle bu kadar yakından görüyorum.

Lepistes biotop akvaryumları

Bu sanki biraz abartmış veya akvaryum zaten yosun olmuş hadi bari biotopa çevireyim demiş gibi 😀

Burada da piranalarla bizim evcil lepisteslerle beraber karma bir akvaryum yapmışlar. Büyük ihtimalle bir hayvanat bahçesinin veya bir avm için kurulmuş bir akvaryum.

Lepistes ve Akvaryum Ekipmanları >>

Evet arkadaşlar kısmen de olsa yabani lepisteslerin yaşadığı ortamları ve lepistes biotop akvaryumu denilebilecek akvaryumları yukarıda izledik. Ayrıca bu sayfada internetten bulabildiğimiz yabani lepistes türlerini de listelemiş olduk. Destek amaçlı bu sayfayı paylaşırsanız çok memnun olurum. Bu yazıda yabani lepistes türleri gibi çok sorulan bu sorunuza cevaplar verdik.Hepinize sevgiler selamlar.