Beta Balığına Hangi Yem Verilir?

Beta balıklarına böcek larvaları, su piresi, monia ve artemia gibi küçük canlılar yem olarak verebilirsiniz. Ayrıca kaliteli şekilde üretilen ticari beta balığı yemlerini diyetlerine katabilirsiniz. Bu yemler, beta balıklarının ihtiyaç duyduğu besinleri dengeli bir şekilde sağlar. Sizler için hazırlanan bu sayfada beta balığına hangi yem verilir aramasına yanıtlar bulabilirsiniz.

Beta balığına hangi kuru yemler verilir ?

Beta balıkları için özel olarak hazırlanan sera, tropical, tetra, Ocean Nutrition ve Hikari gibi markaların yemlerinden verebilirsiniz. Bazı kaliteli yemler balığın tüm besin ihtiyaçlarını karşılamak için dengelenmiştir. Beta Balığı Sevdiği Yemler Hakkında Detaylar >>

Beta Balığına Hangi Canlı yemler Verebilirsin ?

Artemia (tuzlu su böceği), mikro solucanlar, daphnia (su pireleri) gibi canlı yemler beta balıkları için oldukça besleyicidir. Ve beta balıkları canlı yem yedikten sonra çok mutlu olurlar. Ancak canlı yemlerin taze ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Artemia Çıkartma Yöntemi ve Püf Noktaları Videosu >>

Dondurulan ve kurutulan yemlerde verebilirsiniz

Dondurulan artemia, su piresi veya böcek larvaları gibi yemler, besleyiciliklerini korurken pratik bir seçenektir. Ancak bu yemleri buz dolaplarında saklamayı unutmayın. Kurutulan böcek larvaları, tüpifex solucanları ve diğer bazı küçük böcekler de verebilirsiniz.

Beta Balığı Sevdiği Yemler Hakkında Detaylar >>

Bu yemleri günde kaç defa vermemiz gerekir ?

Beta balığınızı günde 2 defa sabah akşam olmak üzere besleyebilirsiniz. Kuru yem adedi olarak 1 öğünde 4-5 parça yiyecek şekilde verin. Canlı yemleri ise örneğin artemiaları 1 öğünde 10-15 tane artemia yiyebileği katar suya atın.

Balığınızın sağlığı için, ona düzenli bir beslenme programı oluşturarak ve kaliteli ticari yemlerle besleyerek sağlıklı ve mutlu bir yaşam sağlayabilirsiniz. Okuduğunuz bu sayfada beta balığına hangi yem verilir sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>