Discus Balığı Yemleri

Discus balığı yemleri, bu hassas ve renkli balıkların sağlıklı büyümesi, renk gelişimi ve genel refahlarını desteklemek için özel olarak formüle edilmiş yemlerdir. Diskus balıkları, doğal yaşam alanlarında böcekler, solucanlar ve sucul organizmalarla beslenirler. Bu nedenle, uygun yemlerle onların doğal beslenme alışkanlıklarını yansıtmak önemlidir.

İşte Discus balığı yemleri hakkında daha fazla bilgi:

Tropical AstaColor 

Discus Balığı Yemleri

Tropical ASTACOLOR, Discus balıkları üzerine yapılan araştırmalardan esinlenerek geliştirilen bir yemdir ve bu yem, ABD’deki bilim adamları tarafından kullanılan formülle üretilmiştir. Bu yem, özellikle PIGEON BLOOD ve FIRE RED DISCUS/STRONG gibi kırmızı discus türleri için önerilir.

İçeriğinde, hayvansal proteinler (balık, kabuklular ve yumuşakçalar), bitkisel proteinler, amino asitler, karbonhidratlar, lif, bitkisel ve hayvansal yağlar, Omega-3 yağ asitleri, maya, algler, sebzeler, doğal astaxanthin, Spirulina algleri, krill, karides ve Gammarus gibi besin maddeleri bulunur. Ayrıca, Kırmızı tatlı biber, ıspanak, mineral tuzları, Vitaminler (Stabilize C Vit), elementler ve AB standartlarına uygun renklendiriciler ve koruyucular içerir.

Garanti analizine göre, bu yemde minimum %47.0 ham protein, minimum %6.0 ham yağ, maksimum %3.0 ham selüloz, maksimum %10.0 mineraller ve maksimum %6.0 nem bulunur. Ayrıca her kilogramda, 48,500 IU vitamin A, 2,850 IU vitamin D3, 175 mg vitamin E, ve 1,150 mg L-ascorbyl-2-polyphosphate (stabilize C vitamini) gibi vitaminler bulunur.

Tetra Discus Granul

Discus Balığı Yemleri

Discus balığı yemlerine Tetra Discus Granül Yem ile devam ediyoruz. Discus balıkları için özel bir diyet gereksinimine sahip olan bir tür balık yemi çeşidini ifade eder. Discus balıklarının özel beslenme alışkanlıklarına uygun olarak hazırlanan bu yem, sağlıklı büyüme ve canlı renklerin korunmasını amaçlayan özel içeriklerle formüle edilmiştir.

Seçkin hammaddelerle hazırlanan zengin içerik, diskus balıklarının beslenmesini kolaylaştırırken, suya düşme hızını ideal seviyede tutar. İçeriğinde yer alan vitaminler ve elementler, balıkların sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olurken, yüksek kaliteli içerik balıkların özel beslenme gereksinimlerini karşılamayı hedefler.

Bu balık yemi, özenle seçilmiş malzemelerden oluşturulan ve balıkların beslenme ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış bir yem türüdür. Yem içeriğinde balık ve balık ürünleri, tahıllar, bitkisel protein ekstraktı, maya, yağlar, süt ve süt ürünleri, deniz yosunu, vitaminler, mineraller, lesitin, l-lysin monoklorhidrat, doğal renklendiriciler ve doğal koruyucular gibi besin maddeleri bulunur.

Tropical Red Mico

Discus Balığı Yemleri

Sıkça tercih edilen Discus Balığı Yemleri araında Red Mico, kıymetli ve sindirimi kolay bir protein kaynağı sunar. Dondurarak kurutma prosedürü, akvaryum içinde balıkların hastalanmasına yol açabilecek tüm organizmaları etkili bir şekilde elimine eder. Dondurarak kurutma işlemi, chironomid larvalarının hassas vitaminleri, doymamış yağ asitleri, proteinleri ve diğer besin bileşenlerini muhafaza ederek, bu sayede süs balıkları için kıymetli ve doğal bir besin haline gelir. Kuru olarak sunulabileceği gibi ıslatıldıktan sonra da servis edilebilir.

  • Değerli bir protein kaynağı olan bu yem, kolayca sindirilir.
  • Zengin vitamin ve doymamış yağ asitleri içeriğiyle dikkat çeker.
  • Hem kuru hem de ıslak besleme imkanı sunar.

Besleme içeriği: Chironomus türü kan kurdu larvaları, dondurularak kurutulmuş halde bulunur. Analitik bileşenler: %46,0 ham protein, %1,7 ham sıvı ve katı yağlar, %4,7 ham lif, %12,0 nem içerir.

Sera Discus Imnunpro Nature 

Discus Balığı Yemi

sera Discus ImmunPro Nature, renklendirici veya koruyucu madde içermeyen, yumuşak granüllerden oluşan bir discus balığı büyütme yemidir. Bu yem, tüm discus balıklarının sağlıklı büyüme ve gelişimini desteklemek amacıyla özel olarak formüle edilmiştir. Dengeli içerik, mineraller açısından zengin krill ve renk arttırıcı astaksantin elde edilen Haematococcus algleri ile birlikte probiyotik Bacillus subtilis’i içerir. Bu özel bileşenler, balıkların büyümesini ve yemden en iyi şekilde faydalanmayı teşvik ederken, EFSA (Avrupa Yem Güvenliği Otoritesi) tarafından tavsiye edilen probiyotik ile bağışıklık sistemi desteklenir. Bu yem ayrıca, balıkların bağırsak florasını dengeleyerek hastalıklara karşı koruma sağlar ve su kirliliğini azaltır.

Sera Discus Color Nature Discus Yemi

Discus Balığı Yemler

Sera Discus Color Nature, Discus Balığı Yemlerinde Discus balıklarınızı sağlıklı bir şekilde beslemek ve renk gelişimini desteklemek için özel olarak formüle edilmiş bir balık yemidir.

Bu yem, tüm discus balıkları için tasarlanmış, içeriğinde boya ve koruyucu maddeler bulunmayan yumuşak granüllerden oluşur. Doğal astaksantin içeren Haematococcus algleri, spirulina ve kril gibi renk artırıcı bileşenlerin dengeli bir kombinasyonu, balıkların renklerinin doğal olarak gelişmesine yardımcı olur.

Balıkların hastalıklara karşı direnci, sağlıklı büyüme ve doğurganlık, bu yemde bulunan optimal olarak sindirilebilir su proteini, omega yağ asitleri, mineraller ve eser elementler ile desteklenir.

Bu modern üretim ve paketleme yöntemleriyle hazırlanan balık yemi, özel içeriği ile dikkat çeken çeşitlerden biridir. Yem granülleri suya bırakıldığında hızla yumuşar, ancak şişmez veya şeklini kaybetmez, böylece suyun kirlenmesini engeller.

İçeriğinde balık unu, buğday unu, bira mayası, krill, balık yağı, Haematococcus yosunu, gammarus, mannan oligosakkaritler, spirulina, ıspanak, havuç gibi doğal bileşenler bulunur.

Analitik bileşenlere göre, bu yemde %53,0 ham protein, %9,5 ham yağ, %2,6 ham lif, %5,0 nem ve %8,1 ham kül bulunur. Katkı maddeleri arasında ise vitamiler (A, D3, E, B1, B2, C), mineraller ve diğer besleyici bileşenler yer alır.

Tropical Discus Gran Wild – Wild Discus Balığı Yemleri

Discus Balığı Yemleri

TROPICAL DISCUS GRAN WILD, doğal bir yem içeriğine sahip olan, yavaş batan granüller halinde üretilmiş bir balık yemidir. Bu yem, özellikle vahşi diskus balıkları veya doğadan alınmış diğer seçici balık türlerinin günlük beslenmesi için tasarlanmıştır. Granüllerin su içinde hızla yumuşaması, yemin doğal kaynaklardan elde edilmiş balıklar tarafından rahatlıkla kabul edilmesini sağlar. Wild discus besleyenler Discus Balığı Yemleri arasından bu yemi tercih eder.

Yemin içeriği, spirulina, chlorella, Ascophyllum nodosum ve kelp adıyla da bilinen Laminaria digitata türü algler içerir. Bu alglerde bulunan doymamış yağ asitleri, proteinler ve vitaminler, balıkların sağlıklı büyüme ve canlı renklere sahip olmalarını destekler. Bitkisel içerik, algler ve meyveler gibi doğal bileşenlerden oluştuğundan, bu yem diskusların doğal diyetine uygun bir seçenektir.

TROPICAL DISCUS GRAN WILD Discus Balığı yemiyle düzenli olarak beslenen balıklar, spirulina ve chlorella içeriğinde bulunan klorofil sayesinde bağırsak sağlığını desteklerken toksinlerin atılmasını da kolaylaştırır. Aynı zamanda, balıkların bağışıklık sistemini güçlendiren aktif maddeler içerir. Kiril ve kırmızı biberden elde edilen karotenoidler ve astaksantinler ise balıkların renklerini canlı tutar.

Bu güçlendirici yem, karantina sürecinde olan, yeni bir ortama alışmaya çalışan veya iyileşme döneminde olan balıkların beslenmesinde kullanılması önerilir. Besleme, gün içinde birkaç kez, küçük porsiyonlar halinde yapılabilir.

İçerikler arasında balık ve balık türevleri, yumuşakçalar, kabuklular, algler, bitkisel kökenli içerikler, tahıllar, bitkisel protein özleri, sebzeler, meyveler, mayalar, sıvı ve katı yağlar, mineraller ve iz elementler yer alır. Ayrıca içeriğinde vitaminler, pro-vitaminler, renklendiriciler ve antioksidanlar da bulunur.

Analitik değerlere göre, yemde %48,0 ham protein, %8,0 ham yağ, %3,0 ham selüloz, %8,0 su bulunur. İz elementler arasında demir, çinko, manganez, bakır, iyot, selenyum ve molibden yer alır.

Tetra Discus Granül

Discus Balığı Yem Çeşitleri

Tetra Discus Granül Yem, özellikle Discus Balığı Yemleri içinde discusların ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanmış özel bir balık yemi çeşididir. Discusların doğal beslenme alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak hazırlanan bu yem, sağlıklı büyüme ve canlı renklerin korunmasına katkıda bulunur. Seçkin hammaddelerle zenginleştirilmiş içeriği sayesinde, granüller su içerisinde ideal bir hızda dağıldığından, beslenme süreci kolay ve etkilidir. Vitamin ve elementler açısından zengin içeriği, balıkların genel sağlık durumunu desteklemeye yardımcı olur. Bu yem, balıkların özel beslenme ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen balık yemi çeşitlerinden biri olarak öne çıkar.

Yem içeriği, balık ve balık ürünleri, tahıllar, bitkisel protein ekstraktı, maya, yağlar, süt ve süt ürünleri, deniz yosunu, vitaminler, mineraller, lesitin, l-lysin monoklorhidrat, doğal renklendiriciler ve doğal koruyucular gibi çeşitli bileşenleri içerir.

Dennerle – Complete Gourmet Menu

dennerle Discus Balığı Yemleri

Dennerle Complete Flakes, tüm süs akvaryum balıkları için temel bir besindir. Bu özel yem, klasik topluluk tanklarında yaşayan balıkların gereksinimlerine uygun olarak formüle edilmiştir. İçeriğinde bulunan 30 farklı bileşen, çeşitli boyuttaki balıkların hepsi için uygun bir seçenek sunar. Bu ince granüllerin %60’ı doğal kabuklulardan ve yumuşakçalardan elde edilirken, %4’ü de doğal alglerden oluşur. Bu özel yemde, yüksek miktarda iz elementleri ve vitaminleri içeren “harika ağacın” Moringa olifera yaprakları kullanılarak endüstriye bir adım daha atılmıştır.

Dennerle, akvaryum balıklarının beslenmesine farklı bir bakış açısı getirirken, üretim sürecinde yemlerine hiçbir kimyasal eklemeyi taahhüt eder. Endüstriyel balık unu ve ucuz dolguların aksine, Dennerle’nin yaklaşımı tamamen dengeli beslenme üzerine odaklanır. Bu yeni besin, prebiyotikler, probiyotikler ve beta-glukanlarla birleştirilmiş bir biyotik sistemle beslenmeyi destekler. Bu sayede sindirim düzenlenir ve bağışıklık sistemi aktive edilir. Probiyotik laktik asit kültürünün Dennerle ürünlerinde yer almasıyla bu alandaki öncülükleri devam eder. Bu yeni laktik asit bakterilerinin etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sindirimi düzenler, bağırsak sağlığını iyileştirir ve su kirliliğini azaltır. Tüm bu etkiler, Dennerle Complete Flakes’in yenilikçi bileşenlerinin eşsiz kombinasyonu ile desteklenir.

Hermetia illucens’ten böcek proteini (% 27), bitkisel gliserin, buğday unu, buğday proteini, kril (% 6,5), mürekkep balığı tozu, ıspanak, mısır, bira mayası, patates gevreği, somon yağı, su pireleri (% 1), sarımsak, Moringa oleifera, tatlı su karidesi (% 1), hindiba inulin, kalsiyum karbonat, ısırgan ısırgan otu, spirulina (% 0.5), melissa, rezene, chlorella (% 0.25), anason, üzüm çekirdeği unu, artemia (% 0.12), yeşil dilimlenmiş midye, mannan-oligosakaritler, ß-glukanlar, biberiye ekstresi –

ham protein% 39.2, ham yağ% 7.3, ham elyaf% 3.7, ham kül% 6.6, nem% 8.7

Tropical D-50 Plus Pul Yem

Tropical Discus D-50 Plus Flake Pul yemi, discus balıklarının özel ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmış yüksek protein içerikli (%50) ve renklendirici özellikli bir yemdir. Bu yem, genç ve yetişkin balıkların beslenme gereksinimlerini karşılayan yüksek kaliteli protein ve aminoasitler içerir. Ayrıca balıkların bağışıklık sistemini güçlendirir, sağlıklı büyümeyi destekler, üreme sürecini teşvik eder ve doğal renklerin parlaklığını artırır. Günde iki kez verilir ve balıkların 2-3 dakikada bitirebileceği kadar miktarı tavsiye edilir.

Dennerle – Diskus Soft 

Discus balıklarının günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere biyolojik olarak dengelenmiş besinler, vitaminler, mineraller, omega-3 asitleri ve eser elementler içerir. Bu özel yem, yumuşak yapısı sayesinde discus balıklarının hızla yemeyi kabul edeceği bir lezzete sahiptir, böylece seçici olan balıklar bile iştahla tüketebilirler. Yem içeriği hayvansal maddeler, kril, yumuşakçalar, böcekler, moringa yaprakları, algler ve yüksek kaliteli sebze kaynaklı gıdaları içerir.

Balıklarınızı günde 2-3 kez besleyerek, 1 dakika içinde tüketilecek şekilde yemleyebilirsiniz. Ürünün garantili içeriği şunları içerir: Böcekler (%24), bitkisel yan ürünler, yumuşakçalar ve kabuklular (kril %5), tahıllar, bitkisel protein özleri, sebzeler, sıvı ve katı yağlar, maya, mineraller, yosun özleri ve spirulina.

New Life Spectrum Discus Formula


Discus Formula, Discus Balığı Yemleri çeşitleri arasında tüm Discus türleri için özel olarak geliştirilmiş bir akvaryum balık yemidir. Özel seçilmiş ham maddelerle hazırlanmış ve zengin içeriği ile Discus balıklarının besinsel ihtiyaçlarını karşılar. Kolay sindirilebilir, 1 mm boyutunda yavaş batan granüller, balıkların günlük diyetlerini destekler ve iştahlarını artırır. Hayvansal ve bitkisel içerikleri ile balıkların sağlıklı büyümesi için gerekli olan tüm besinleri içerir. Canlı renklere ulaşmalarını sağlamak için deniz kabukluları ve balık yağı gibi çoklu doymamış yağ asitleri bakımından zengin içeriklere sahiptir. 250 gramlik ambalajda sunulur.

İçindekiler : Krill, ringa balığı, buğday unu, suyosunu, izole edilmiş soya, balık yağı, beta kroten, spirulina, sarmısak, vitamin asetat, Vitamin D, D3, B12, B2, E, C, niasin, folik asit, biotin, kalsiyum, pentotenik asit tuzu, pridoksin hidroklorid, tiamin, kolin klorid, kobalt sülfat, bakır sülfat, demir sülfat, manganez sülfat, antioksidan (ethoxyquin) ve etilendiamin.Analiz: Ham protein % 34, ham yağ %5, ham lif %5, nem %8, ham kül %9, Vitamin A 8000 IU/Kg, Vitamin D 450 IU/Kg, Vitamin E 200 Iu/Kg.

Sera Discus Color Red Granül Discus Balığı Yemleri

Sera Discus Color Red, Discus balıkları için özel olarak tasarlanmış balık yemi ile dengeli ve sağlıklı beslenmelerini sağlar. Akvaryumda yosun oluşumunu engelleyerek suyun berrak kalmasını destekler. Yüksek besin değerleri ile balıkların gelişimini en üst düzeye çıkarır. Zengin vitamin içeriği balıkların hastalıklara karşı dayanıklılığını artırır. Balıkların doğal ortamlarına uygun besinler almasını sağlar. Modern üretim ve paketleme yöntemleriyle hazırlanmış bir balık yemi çeşididir. İçeriği, akvaryumda alg ve bakteri üremesini engelleyerek su kalitesini korumaya yardımcı olur.

Dengeli protein/yağ içeriği sayesinde suyun kirlenmesini minimize eder ve sağlıklı büyümeyi destekler. 40’tan fazla bileşeni içeren yavaş batan granüller, Discusların renklerini canlandırmak için Hematokokus Algleri ve Spirulina ile zenginleştirilmiştir. Sarımsak ve prebiyotik gibi içerikler kolay sindirilebilir bir bileşime katkıda bulunur. Islandığında granüller hızla yumuşayarak suyun kalitesini korur, şişmez ve suyu kirletmez.

JBL Gala Premium Discus Yemi

Jbl Gala Karışık Balık Yemi Discus Balığı Yemleri arasına eklenebilir. Özel formülüyle balıklarınızı sağlıklı ve dengeli şekilde besler. Karides ve sarımsak içerikli, tüm su katmanlarına uygun farklı pul boyutları sunar. Düşük fosfor oranı yosun oluşumunu önler ve suyu temiz tutar. Balıkların ihtiyaç duyduğu vitaminleri içerir, hastalıklara karşı korur. Zengin kabuklu hayvan içeriği ile protein ve yağ oranını dengeler. Balıkların doğal besinlere olan ihtiyacını karşılar. Plankton içeriği sayesinde en seçici balıklar bile severek yer. Su kalitesini korur, kolay sindirilebilir bir yemdir.

Yumuşakçalar ve kabuklular,Bitkisel proteinler,Balık ve balık yan ürünleri,Maya,Yumurtalar ve yumurta ürünleri,Hububat,Maya,Sebze yan ürünleri, sebzeler.

Analitik bileşenler : Ham protein %45, Ham yağ %8, Ham lif %2, Ham kül %9.

Katkı maddeleri : Vitaminler ve Antioksidanlar :A Vitamini 24000 IE, D³ Vitamini 2000 IE, E Vitamini 300 Mg, C Vitamini (kararlı) 400 Mg, İnosite 750 Mg, E 306 (doğal E vitamini özleri).

Tropical D-Vital Plus Discus Flake Pul Yem

JBL Novo GranoMix Mini (yavrular için)

JBL Grano Mini Yavru Balık Yemi, balıklarınızı özel olarak tasarlanmış formülle sağlıklı ve dengeli biçimde beslemenizi sağlar. Yüksek besin değerleri sayesinde balık gelişimini en üst seviyeye taşır. Zengin vitamin içeriği hastalıklara karşı direnci artırır. Çeşitli doğal ham maddeler içeriği ile balıkların doğal ortamlarındaki beslenmelerini taklit eder. Üretim ve saklama teknikleriyle özenle hazırlanmış yavru balık yemi seçeneklerinden biridir. İçeriği sayesinde akvaryumda alg ve bakteri üremesini engeller. 3-10 cm uzunluğa sahip balıklar için uygun ufak tanecik boyutuna sahiptir. Dengeli protein-yağ oranı, suda kirlenmeyi minimize ederken sağlıklı büyümeyi destekler.

Diğer çeşitli balık yemlerine linkteki siteden bakabilirsiniz >>

Discuslar için dana yüreği nasıl yapılır işte detaylı yazı ve video >>