Lepistes Kaç Tane Doğurur

Lepistesler 20 – 50 arasında yavru doğururlar. Tabii ki dişi lepistesin kaç tane doğuracağı balığın yaşına ve sağlık durumuna göre değişmektedir. Dişi lepistesler erkeklerle bir arada yaşarken sürekli hamile kalırlar. Dolayısıyla yaşadıkları süre boyunca aralıklarla doğum yaparlar. Bu doğumlar genellikle 2-3 saat içinde tamamlanır. Doğum sırasında dişi lepistes bitkilerin arasına veya yalnız kalabileceği bir yere geçer. Bu yazımızda lepistes kaç tane doğurur gibi çok sorulan bu sorunuza cevap veriyoruz

lepistes kaç tane doğurur

Dişi lepistes doğurma sürecinde ne yapar ?

Doğum süreci sırasında dişi lepistes, yavruları doğurmak için akvaryumda yer aramaya başlar. Bu sırada bitkilerin ve ağaç kökleri gibi saklanma yerlerinin yakınında durur. Uygun ortam bulup yavrular doğurduktan sonra hemen normal hayatına geri döner. Yavrular şanslıysa bitkilerin arasında saklanarak hayatta kalmaya çalışırlar.

Lepistes Üretim Püf Noktaları Sayfasına Mutlaka Bakın >>

Dişi lepistes 50 tane bile doğursa yavruların hepsi yaşamaz

Doğan yavruların bazıları hayatta kalamaz. Eğer akvaryumda dipte avcı balıklar varsa zaten yavruların çoğı yem olacaktır. Bu nedenle sağlıklı bir yavru popülasyonu elde etmek için uygun bir üretim ortamı sağlamanız gerekir. Yavruların ayrı bir akvaryuma veya yavruluğa alınması, canlı yemlerle beslenmesi ve düzenli su değişimleri yapılarak büyümelerinin desteklenmesi gerekir. Aksi halde büyümelerini şansa bırakmış olursunuz.

lepistes kaç tane doğurur

Dişi lepistesin karnında yavrular nasıl gelişir ?

Dişiler karınlarındaki yumurtları vivipar üreme yöntemiyle doğururlar. Vivipar, dişilerin rahimlerinde yumurtları geliştirdikten sonra doğurması olayıdır. Yavrular, genellikle 1-2 hafta içinde kuluçka torbalarından dışarı bırakılırlar.

Lepistes ve Akvaryum Ekipmanları >>

Genel olarak yavru lepisteslerin bakımı için uygun bir yavru büyütme akvaryum gerekir. Çünkü yetişkin lepistesler yavrularını yerler. Yavruların beslenmesi ve hızlı büyümesi için canlı yemlerle beslemeniz gerekir. Lepistes balığı bir seferde kaç tane doğurur konusu aslında birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak 20 -50 yavru arasında bir doğurma sayısı bekleyebilirsiniz. Okuduğunuz bu sayfada lepistes kaç tane doğurur sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik.