Lepistes erkek olmadan doğurur mu?

Evet, daha önce döllenmiş dişiler evet erkek olmadan da doğurabilir. Ancak lepistes balıkları cinsiyetleri doğrultusunda çoğalır ve dişilerin erkek olmadan doğurması gibi bir durum söz konusu değildir. Lepistes balıklarının doğal çoğalma süreci canlı doğurucu bir üreme şeklidir ve erkek ve dişi bireylerin katılımını gerektirir. Bu nedenle Lepistes erkek olmadan doğurur mu sorusuna iki cevap verilebilir.

Lepistes erkek olmadan doğurur mu

Lepistes balıklarında dişiler, döllenmiş yumurtaları vücutlarında taşırlar ve doğum yaparlar. Erkek lepistesler, dişileri döllendirmek için üreme davranışları sergilerler. Dişi lepisteslerin vücutlarında döllenmiş yumurtalar gelişir ve birkaç hafta sonra dişi doğum yaparak yavruları serbest bırakır.

Lepistes Balığı Hakkında Herşey Burada >>

Lepistesler, canlı doğuran balıklardır ve yumurtaların döllenmesi için erkek balığın spermlerine ihtiyaç duyarlar. Dişi lepistes, erkek lepistes ile çiftleştikten sonra, yavruları bırakabilir. Yumurtaların döllenmesi olmadan, yavru lepistesler yumurtadan çıkamazlar.

Lepistes erkek olmadan doğurur mu

Bu nedenle, lepistes balıklarının çoğalma süreci erkek ve dişi bireylerin işbirliği gerektirir ve erkeksiz doğum gibi bir durum söz konusu değildir.

Lepistes Üreticisi Sayroom’un Instagram Sayfası >>