Beta Balığı Kaç Tane Yavru Doğurur?

Dişi beta balığı bir üreme de 50-500 arasında yumurta döker ancak bu sayı çevresel faktörlere bağlı olarak değişir. Erkek beta balığı ve dişi eşleşmeden önce erkek yumurtalar için köpük yuvası inşa eder. Dişi yumurtaları döker ve erkek balık yumurtaları yuva içinde korur. Yavrular yumurtadan çıktıktan sonra erkek balık onları korumaya devam eder. Sizler için hazırlanan bu sayfada beta balığı kaç tane yavru doğurur aramasına yanıtlar bulabilirsiniz.

Acemi bir erkek dişiyi tam anlamıyla saramadığı zaman dişi yumurtalarını rahat rahat dökemez. Böyle üretimlerde yumurta sayısı 80-150 adete düşer. Mesela çok olgun dişilerden ben en az 350-400 yavru alırdım. Dökülen tüm yumurtlardan yavru çıkardı ve hepsini de büyütürdüm. Hey gidi günler 🙂

Tüm Detaylarıyla Beta Balığı Üretimi >>

Beta Balığı Yavrularında Kaç Tane Büyür ?

Amatör üretimlerde yavruların %90’ı hayatta kalamaz. Çünkü beta yavrularının sağlıklı büyümesi ve hayatta kalması için dikkatli bakım gerekir. Yavrular ana tanktan ayrı bir yavru tankına taşınarak büyümeleri için daha iyi bir ortam sağlanmalıdır. Beta balığı üreme süreci karmaştır ve yavruların büyütülmesi ciddi bir sorumluluk gerektirir. Beta balığının üreme davranışı veya yavrularıyla ilgilenmesini izlemeyi mutlaka seversiniz. Ancak kolay olmadığını bilerek daha fazla araştırma yaparak bu süreci doğru bir şekilde yönetmelisiniz. Genel olarak bu sayfada size Beta balığı kaç tane yavru doğurur sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik.

Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalım >>