Beta Balığı Köpük Mü Yapıyor ?

Evet, beta balığı köpük yapıyor. Bunun nedeni bölgesini işaretleme veya üreme isteğidir. Beta balığı köpük mü yapıyor diye soranlar şimdiden üretime hazır olsun. Ancak her köpük yapan beta balığını üretmek zoruda değilsiniz.

Beta balığı köpük yapması üreme isteğindendir ama…

Erkek beta balıkları üreme döneminde yumurtaları korumak için köpük bir yuva yapar. Bu yuva, erkeğin yüzeyden hava alarak suyun içine veridiği sırada oluşan kabarcıklar sayesinde meydana gelen köpüklerin birleşimidir. Ancak köpük yapıyor diye mutlaka üretilmesi gerekmez. Çünkü beta balığının köpük yapması iç güdüsel bir harekettir ve üreme isteği dışında bölgesini belirlemek içinde köpük yuva yapar.

Beta balığınız köpük yuva yapıyorsa ne yapmalısınız

Bırakın yapmaya devam etsin. Bu sağlıklı bir beta balığı davranışıdır. Olduğu ortamdan memnun olan beta balıkları yuva yaparlar. Bu bir mutluluk göstergesidir. Bu nedenle bir şey yapmanıza gerek yok. Eğer yuva yem atmanızı engelliyorsa yem atarken yuvada ufak bir boşluk oluşturun ve yemi öyle atın.

Beta Balığı Türleri ve Kapsamlı Bilgi Burada >>

Okuduğunuz bu sayfada beta balığı köpük mü yapıyor sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik. Ancak sizde ki köpükler yukarıdaki fotoğraflardakilere benzemiyorsa durum farklı olabilir. Köpükler ufak değil de daha büyük şekilde ve suyun üzerinde de yoğun bir yağlanma varsa bu su da birikmiş kimyasal atıklar olduğu anlamına gelir. Bu durumda suyu değiştirmenizi öneririm ve buna sebep olan kaynakları bulmalısınız. Genellikle kötü kalite de yemler su yüzeyini yağlandırır ve ince bir tabaka oluşturur.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>