Beta Balığı Yumurtadan Kaç Günde Çıkar?

Beta balığı yumurtadan 1-2 gün içinde çıkar. Bu süre 24 saatten itibaren başlıyor aslında. Yumurtadan çıkma süreci sıcaklığa göre de değişiyor. Yavruların çıkışı, su sıcaklığı ve diğer çevresel faktörlere bağlı olarak değişir. Yumurtadan çıktıktan sonra yavrular, ilk günlerde keselerindeki besinleritüketirler. Bu süreçten sonra canlı yemlerle beslenmeye başlarlar. Beta balığı yavrularının bakımı ve büyümesi dikkat gerektiren bir süreçtir, bu nedenle bu süreçte dikkatli olun. Aslında beta balığı yumurtadan kaç günde çıkar sorusunun asıl cevabı aslında sıcaklık ve oksijen faktörüdür.

Dişi beta balığının yumurtlama sürecinden biraz bahsedelim

Dişi beta balığı yumurtalarını yapışkan bir şekilde yüzeylere veya bitkilere bıraktıktan sonra, erkek beta balığı bu yumurtaları ağzına alarak yuvasına taşır. Erkek balık yumurtaları korurken, döllenmiş yumurtalar birkaç gün içinde gelişir ve yaklaşık 1 ila 2 gün içinde yavrular yumurtadan çıkar. Aşağıdaki video’da da gün gün beta üretimi nasıl yapılır bilgisini görebilirsiniz. Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

beta balığı yumurtadan çıktıktan sonra yemleme nasıl yapılır

Beta üretimi ile ilgili sizlerle paylaşacağım önemli bir konu ise yemleme. Eğer henüz artemia çıkartmada başarı sağlamadıysanız lütfen beta üretimini düşünmeyin. Beta yavruları yumurtadan çıktıktan sonra mutlaka canlı yem isterler. Dolayısıyla kuru yem kesinlikle yemezler. Bu nedenle mutlaka yavruların yiyebileceği kadar canlı yem temin etmenizi tavsiye ederim. Beta üretimi sayfamı lütfen okuyunuz.

Yukarıdaki videoyu tamamen izlerseniz detaylarıyla birlikte beta balığı yumurtadan kaç günde çıkar sorusuna tamamen net yanıtlar bulabileceksiniz.

Tüm Detaylarıyla Beta Balığı Üretimi >>