Beta Balıkları Ne Kadar Aç Kalabilir?

Beta balıkları 2-3 hafta aç kalabilir. Eğer 1 haftalık bir tatile gidecekseniz endişelenmeyin. Gitmeden 2-3 gün önce normalinden 1 öğün daha fazla besleyin. Veya bir otomatik balık yemleme makinası alın ve her gün 1 öğün besleyecek şekilde ayarların. Ancak genel olarak beta balıkları ne kadar aç kalabilir sorusuna 15- 20 gün arasında aç kalmaya dayanabilir diyebiliriz.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

Beta balıkları ne kadar aç kalabilir konusunda önemli konu.

Ancak uzun süreli açlık, beta balığının zayıflamasına, bağışıklık sistemini zayıflatmasına ve hastalıklara karşı daha duyarlı hale gelmesine neden olur. Açlık dönemleri, balığın enerji rezervlerini tüketmesine ve genel sağlığının bozulmasına yol açar. Bu nedenle, normal bakımda beta balıklarının düzenli olarak beslenmesi gerekir. Tatil gibi aralar dışında mutlaka betaların enerji ihtiyaçlarını sevdiği besinlerle karşılayın.

Beta Balığı Ne Yer ? Kuru Ve Canlı Yemler Nelerdir ?

Peki beta balıklarının en çok sevdiği yemler nelerdir ?

Beta balıkları doğalarında canlı yemlerle beslenirler. Bunlar minik solucanlar, kurtlar, su böcekleri gibi canlılardır. Evcilleştirilen beta balığı türlerinin hepsi kuru yemlere alışkındır. Ancak canlı yemlerle beslemek her zaman balığınızı daha kuvvetli ve hastalıklara karşı dirençli kılar. Betalarımıza kuru yem olarak iyi markaların yemlerini verin. Biraz pahalı olsa da aldığınız yemi en az 2 sene kullanırsınız. Çünkü bir beta balığına en fazla günde 7-8 parça yem verirsiniz.

Beta Balığı Sevdiği Yemler Hakkında Detaylar >>

Beta Balığı Ne Yer ? Kuru Ve Canlı Yemler Nelerdir ?

Betanıza vereceğiniz canlı yemler arasında en hızlı ulaşılabilen artemia bana göre. Eğer kaliteli artemia alırsanız çıkarması da çok kolaydır. Ayrıca hazır canlı su piresi de alabilirsin, betalar su piresini de çok sever. Ancak su piresini yaşatmak biraz zordur. Tubifex kurtta beta balıklarının sevdiği bir canlı yemdir ancak tubifex kurtları kilo usulü alabilisiniz. 1 kilo da 1 balık için çok gelir. Ayrıca tubifexi canlı tutmakta çok zordur. Arkadaşlar sonuç olarak bu yazı da beta balıkları ne kadar aç kalabilir sorusuna cevap verirken kısmen sevdiği yemlerden de bahsettim.

Artemia Çıkartma Yöntemi ve Püf Noktaları Videosu >>