Beta İle Melek Balığı Yaşar Mı?

Hayır yaşamaz. Çünkü melek balıkları da yüzeyde gezen balıklardır. Beta balığına göre çok daha hızlı ve atik bir balıktır. Dolayısıyla betayla her karşılaştığında betaya vuracak ve kısa zamanda kuyruklarını tamamen yiyeceklerdir. İşte beta ile melek balığı yaşar mı sorusu hakkında daha fazla bilgi:

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

Melek balıkları da belirli koşullarda agresif olabilen bir türdür. İki türün bir arada yaşayabilmesi, akvaryumun boyutuna, bitki örtüsüne, sığlık alanlara ve saklanma noktalarına bağlı olarak değişir. Beta balığı ve melek balıkları akvaryumda sürekli birbirlerini rahatsız ederler. Beta balıkları bazen diğer balıklara saldırabilir. Özellikle de benzer boyuttaki ve renkteki balıklara karşı rekabetçi davranışlar gösterebilirler.

Melek balıkları ve beta balıkları farklı davranışlara sahip iki farklı türdür, ve bu iki türü aynı akvaryumda tutmak bazı zorluklara neden olur. Melekler genellikle sürü balıklarıdır. Aynı zamanda beta balıkları, tek başına yaşamayı ve kendi alanlarına sahip olmayı daha çok severler. Beta balıkları daha sakin ve yavaş hareket eden balıklardır, bu nedenle melek balıklarının hareketli ve bazen agresif davranışları beta balıklarını strese sokar.

Sonuç olarak, Beta ile melek balığı yaşar mı sorusu için hayır diyoruz. İlla ki birlikte bakılması isteniyorsa uygun bir ortam sağlamanız gerekir. Akvaryumun boyutu, bitki örtüsü ve yüzer bitkiler bu iki türün daha iyi bir şekilde bir arada yaşamasına belki yardımcı olur. Yine belki iyi bir akvaryum düzenlemesi, yeterli saklanacak alanlar ve yemleme düzenlemeleri ile bazı kişiler bu iki türü aynı akvaryumda başarıyla tutabilir. Ancak her zaman dikkatli gözlem yapmak ve gerektiğinde ayrı tanklar oluşturmak önemlidir. Bana göre hiç bir zaman aynı akvaryumda bakılması uygun türler değildir.

Melek balığıyla ilgili sitemdeki içerikler burada >>