Dişi Beta Hazır Mı ?

Bir dişi beta ortalama 3 ayda bir karnını dolduruyor benim gördüğüm kadarıyla. Beslenmeyle çok alakalı bu durum.Tubifex yem dişi betaların yumurta toplama sürecini hızlandırıyor. Ancak dişilerin tabii ki karnını tamamen doldurmasını beklemeye gerek yok. 2 ayda tamamen karnı dolu gibi gözükmese de mutlaka içinde yumurtası vardır. Bazen incecik karına sahip dişi betalar bile yüzlerce yumurta bırakabiliyorlar. Bu yazımızda dişi beta hazır mı gibi çok sorulan bu sorunuza cevap veriyoruz

Acele etmemek lazım kısaca arkadaşlar. Yumurta toplama konusu beslenmeyle alakalı. İyi besledikten sonra zaten hızla yumurta topladığını göreceksiniz. Tubifex veremiyorsanız artemia ile de yumurta toplatabilirsiniz. Ben somon ve dana yüreği veriyorum. Bu 2 yemle de çok güzel verim alıyorum yumurta toplama konusunda.

Dişi beta hazır mı sorusu için hazırladığım bir video.

Dişi beta balıkları, üreme dönemine girmeden önce iyi beslenmeli ve uygun koşullarda bulunmalıdır. Hazır olduklarını anlamanın bir göstergesi, karınlarının altındaki üreme tüplerinin belirgin bir şekilde dışarı çıkmasıdır. Bu tüpler, dişinin üreme için hazır olduğunu gösteren belirgin bir işarettir. Bu dönemde dişi beta, erkek betayı kabul eder ve üreme süreci başlar. Ancak başarılı bir üretim için üretime almadan önce, dişinin sağlıklı ve iyi beslenmiş olduğundan emin olun.

Dişi betayı üretime hangi yemlerle hazırlarız ?

Dişi betayı üreme sürecine hazırlamak için canlı yemlerle beslemek iyi bir yöntemdir. Artemia, tubifex kurtları, monia, su piresi gibi canlı yemler, dişi betanın protein ve besin ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Bu canlı yemleri düzenli olarak vermek, dişinin beslenme durumunu iyileştirerek yumurta yapma sürecine teşvik eder. Ancak yemleri aşırıya kaçmadan ve dengeli bir şekilde verin, aksi takdirde su kalitesi sorunlarına yol açar. Beslenme düzenini ve yem miktarını dikkatle kontrol etmek, dişi betanın üreme dönemine hazır olmasına yardımcı olacaktır.

YouTube Beta Balığı Üretim Videolarımı İzleyin >>

Beta Balığı Cinsiyet Ayrımı Taktikleri Burada >>