Bir Akvaryumda Kaç Tane Beta Besleyebilirim?

1 tane beta olması yeterlidir. Aslında bir akvaryumda 1’den fazla beta balığının beslenebilmesi akvaryumun boyutuna ve alt yapısına göre değişir. Beta balıkları genellikle tek başına yaşamayı tercih eder. Ayrıca rekabetçi veya agresif olurlar. Bu nedenle, beta balıklarını aynı akvaryumda diğer beta balıklarıyla bir arada tutmanız önerilmez. Sizler için hazırlanan bu sayfada bir akvaryumda kaç tane beta besleyebilirim aramasına yanıtlar bulabilirsiniz.

Bir akvaryumda kaç tane beta beslenir

Bir akvaryumda bir kaç tane beta beslemek için dişi betaları tercih edin

Eğer 35-50 lt’lik bir akvaryumunuz varsa, birden fazla dişi beta balığını aynı akvaryumda beslemeniz mümkün. Ancak bu dişileri aynı anda akvaryuma bırakmaya çalışın. Çünkü dişi betalarda bölgeci balıklar olduğu için sonradan gelen üyelere baskınlık göstereceklerdir. Dişi betalarında agresif ve birbirleriyle mücadele edebileceğini unutmayın. Dişi betalar ilk başlarda kavga ederler ama sonra alışırlar. Bu kavgaların önüne ilk zamanlar ışıkları çok açmayarak geçebilirsiniz. Kademli şekilde balıklar birbirlerine alıştıkça ışık süresini uzatabilirsiniz.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

Beta Balıkları İçin Akvaryumda Ne Kadar Yer Gerekir ?

Erkek beta balıkları için 5 lt yeterlidir. Özellikle halfmoon betalar gibi uzun kuyruklu betalar çok yüzmezler. Bu yüzden büyük akvaryumlara ihtiyaçları yoktur. Zaten bu balıklar 1 lt’den az cam kaplarda bu boylara geliyorlar. Geniş akvaryumlar gibi istekleri hiç bir zaman olmaz.

Sonuç olarak, bir akvaryumda sadece 1 erkek betanın beslenebileceğiniz anladık. Ancak dişi betaların 25-30 lt üzeri akvaryumlarda karışık şekilde beslenebileceğini de öğrenmiş olduk. Genel olarak bu sayfada size bir akvaryumda kaç tane beta besleyebilirim gibi sıkça sorulan bir soruya anlaşılır bazı yanıtlar verdiğimizi düşünüyoruz.

Beta Akvaryumu Nasıl Olmalı ?