Lepistes Yavruları Kaç Gün Ayrı Kalmalı?

Lepistes yavruları doğduktan sonra en az 2-3 hafta veya yeterli büyüklüğe ve hareketliliğe ulaşana kadar ana tanktan ayrı tutmanız önerilir. Yavruların ayrı bir akvaryumda büyüme imkanız sağlamak daha sağlıklı ve kaliteli balıkların çıkmasını sağlar. Ana tank içinde diğer yetişkin balıklar tarafından rahatsız edilmeleri veya yeme ulaşma da zorluk çekmeleri yavruların hayatta kalma şansını azaltır. Bu yazımızda Lepistes yavruları kaç gün ayrı kalmalı gibi çok sorulan bu sorunuza cevap vereceğiz.

Lepistes yavruları kaç gün ayrı kalmalı

Lepistes üretimi ile ilgili bu sayfaya bakabilirsiniz >>

Lepistes Yavruları neden ayrı kalmalı

Yavruların ayrı bir akvaryumda beslenmesi onlara saklanma ve kaçış alanları sağlar. Bu, yavruların avcılardan korunması ve güvenli bir ortamda büyümeleri için gereklidir. Ayrıca yavruların daha rahat yemlenmesi için ayrı bir akvaryumun olması faydalı olur. Diğer türlü yemlerin çoğu büyük balıklar tarafında yeneceği için yavruların yeme ulaşması zor olur.

Lepistes yavrularını ana tanktan ne zaman ayırmalıyım ?

Yavruların ana tanktan ayrıldığı süre, yavruların büyüklüğüne, hareketliliğine ve genel sağlık durumlarına bağlı olarak değişir. Lepistes yavrularını 2-3 haftadan sonra ayrı bir akvaryuma alabilirsiniz. Yavruların ilk haftalarında ufak alanlarda yeme ulaşmaları daha kolay olur. Bu nedenle ilk zamanlar çok büyük akvaryumlara almanıza gerek yoktur.

Lepistes Üreticisi Sayroom’un Instagram Sayfası >>