Lepistesim Ne Zaman Doğurur?

Hamile lepistes balıklarının doğum zamanı, genellikle 4 ila 6 hafta arasında değişir. Ancak, her dişi lepistes balığı bireysel olarak farklılık gösterir ve doğum zamanını tam olarak tahmin edemeyebilirsiniz. Hadi gelin artık lepistesim ne zaman doğurur konusu hakkında detaylı bilgilere geçelim.

Lepistesim ne zaman doğurur

Lepistesim karnı şişti ve siyahlaştı o halde ne zaman doğurur

Hamile lepistes balıklarında karın bölgesi belirgin bir şekilde büyür ve siyahlaşır. Doğuma yaklaştıkça karın daha da genişler ve balık epey şişman bir görünüm almaktadır. Bu aşamada bir balığın doğurmasına 1-2 gün kalmıştır. Bu duruma gelen balık zaten daha az yüzer ve doğum yapmak için uygun saklanacak yerler aramaya başlar.Ancak örnek olarka aşağıdaki balık hamile ama daha doğumuna var. Doğuma hazır balıklar adeta davul gibi şişiyor.

doğurma zamanı gelene lepisteste akvaryumda saklanma ve kaçma isteği oluşur

Doğuma yaklaşan lepistes dişilerinin davranışında değişiklikler görürsünüz. Huzursuzluk, daha az yüzmek, tankın arka taraflarına ve bitkilere yakın bölgelerde saklanmak gibi davranış değişiklikleri görülür. Ayrıca doğuma yaklaşan dişilerin iştahlarında azalma veya tamamen iştahsızlık görülür. Yem yememek veya normalden daha az yem yemek doğumun yaklaştığını gösteren bir işarettir. Bu aşamada balığa boşuna yem vererek suyu kirletmeye gerek yoktur.,

Lepistes Üreticisi Sayroom’un Instagram Sayfası >>

https://www.instagram.com/haldunsay/

Lepistes üretim teknikleri için buraya bakınız >>

Doğum zamanını tam olarak tahmin etmek zordur, ancak yukarıdaki belirtileri izleyerek doğumun yaklaştığını anlayabilirsiniz. Doğum gerçekleştikten sonra, yavrular hemen yüzme yeteneklerine sahip olacak ve kendi besinlerini aramaya başlayacaklardır. Yavruları diğer balıklardan ayırmak ve uygun besinleri sağlamak önemlidir. Bu yazımızda Lepistesim ne zaman doğurur gibi çok sorulan bu sorunuza cevaplar verdik.

Lepistes Türleri ve Renkleri Hakkında Detaylar Burada >>