Akvaryum Dünyası’ndaki Türk YouTuber’lar

Merhaba arkadaşlar, bu sayfada ülkemizdeki akvaryum dünyası hakkında YouTube’a içerik üreten kişilerin tanıtımlarına yer vereceğim. Sıralamayı en çok abonesi olandan başlatmak daha doğru geldi o yüzden en yüksek abone sayısı kimse o kişiden başlıyorum. Aslında ÜnalVlog diye bir kanal daha var ancak bu kanalda kuş ağırlıklı içerik olduğu için onu en başa alamadım. Aslında en fazla abonesi olan kanal o. İşte başlıyoruz.

Mücahit Doray – 100.000 Abone 934 video

Genelde kuş ve balık üzerine videolar çeken ancak son dönemde sadece akvaryum içeriği üreten bir kanal sahibi. 100.000 abonesi var. Ortalama 2 günde 1 video yüklüyor. Chiclid, vatoz ve lepistes besliyor.

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UCMCqvtFqg-6QKLcNX567ftA

Akvaryum Faydalı Bilgiler – 32,8 B abone 510 video

Tamamen akvaryum özelinde olan bir kanal. Kanal sahibi Chiclid, lepistes ve japon balıkları besliyor. 2 günde 1 ortalama video yüklüyor.

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/user/sonbirhece

Hobihanem 21,7 B abone 1466 video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/user/SeNsiNi48

Vatoz, lepistes ve melek üretimi yapan bir akvaritstin kanalı. Hafta da 3 video yüklüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3bNcnxE1Qqc

Akvaryum Rehberi 14,8 B abone 190 video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UCxyGyWNdeOXxuN-yggMSZtQ

Ortalama haftada 1 video yükleyen ve akvaryum dünyası hakkında detaylı bilgiler veren bir YouTube kanalı. Kanalda abonelerden gelen akvaryumların yorumlandığı video serilerine rastlayabilirsiniz.

Akvaryum Kulübü 13,2 B abone 148 video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UC0kNFAtfuG7_NCGTYFYIMAA/videos

Balık türleri ve balık hastalıkları ile ilgili bilgiler veren zengin içerikli bir kanal. Kanalda bolca flower horn balığı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Ortalama hafta 1 video yükleyen bir kanal.

Hobim Akvaryum 12,3 B abone 156 video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UCxDgFyW7tSAAOCkeauy-Ltw/videos

Abone sayısı yüksek ancak video yüklemeyi bırakmış bir kanala benziyor. En son videolarını 1-3-4 ay aralıklarla yollamış bir akvaryum kanalı.

Çapari 14,2 B abone 155 Video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UCXVPnWQ1Xp_-qaWsJ5pZ5YA

Yine tamamen akvaryum dünyası hakkında videolar çeken bir YouTube kanalı. Eskiden daha sık video yükleyen kanal bu sıralar 2-3 hafta 1 video yüklediğini görüyorum.

Kerim’in Pet Dünyası 12.000 Abone 294 video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UCCOsq5Nz9NMPWTHrLqHe-FQ

Tamamen beta balığı üretimi yapan ve kanalında beta balıkları hakkında genel bilgiler veren ve üretim videolar çeken bir kanal. Beta haricinde kanalda akvaryum dünyası hakkında teknik bilgiler de bulabilirsiniz. Hafta da 2 adet video yüklüyor.

Guraba Aquatics 8,69 B abone 82 Video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/channel/UCEHuzewuvlB-hcvt10Rzi6w/videos

Akvaryum temalı kaliteli içerik üreten bir akvaryum kanalı. Ortalama hafta da 2 video yüklüyor. Kanalda bitki akvaryumları ve balıklar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Deniz Akvaryumu 3,08 B abone 62 video

YouTube kanal linki : https://www.youtube.com/user/beco35

Düzenli video yükleyen ve sadece deniz akvaryumları hakkında içerik üreten bir kanal.

Bulabildiği kadarıyla ülkemizdeki akvaryum dünyası hakkında içerik üreten youtube kanallarını bir sayfa halinde topladım. Atladığım kanallar varsa lütfen yorumlar kısmına yazarak beni uyarın hemen ekleyeyim.

Benim genel görüşüm bu tür kanalların artması ve istikrarlı şekilde içerik üretmesi. Şunu bilmemiz gerekiyor. YouTube Türkiye’de ne kadar çok kanal olursa reklam veren sayısı o kadar artar. Dolayısıyla YouTube gelirleri artar.