Beta Balığı Çiftleşmesi ve Yumurtlama Görüntüleri

Beta balığı çiftleşmesi ve yumurtlama görüntülerinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız çok detaylı şekilde görebileceğiniz bir video aşağıda. Beta balıklarının yumurtlama sayısı ortalama olarak 150-200 civarı diyebiliriz. Bu aslında tamamen sağlanan şartlar ve eşlerin deneyimi ile alakalı. Yani ilk defa eşleştirdiğiniz bir çiftten 200-300 tane yavru beklemeniz biraz yanlış olabilir. Örneğin benim ilk çiftleştirdiğim beta balıkları ilk eşleşmede dişi 200’e yakın yumurta dökmesine rağmen sadece 10 tane yavru çıktı.

YouTube Beta Balığı Üretim Videolarımı İzleyin >>

Bu beta balığı çiftleşmesi Neden böyle oldu peki ?

Belki de sabahın erken saatleri olduğu için ve balıkların karınlar aç olduğu için yumurtaları yem sanıp yemeye başladılar. Bu sırada kalan yumurtaları erkek yuvaya taşıdı ancak erkeğinde amatörlüğü sayesinde 100-150 kadar yumurtadan 10 tane kadar yavru çıktı. Yani 200 tane yumurtalı diye 200 tane yavru çıkacak diye bir şey yok. Zaten yavru çıkmasından ziyade en önemli mesele yavrularım büyütülebilmek.

Video da görebileceğiniz gibi dişi beta yumurtaları aralıklarla bırakıyor .Yani bu çiftleşmeler gün boyunca sürüyor ve dişinin karnında yumurta bitincebu çiflleşmeler sona eriyor. Zaten erkeğin yuvanın altındayken daha agresif olduğunu ve dişi istemiyor gibi hareketler yaptığını görüyorsunuz. Bu durumda en doğru hareket akvaryumdan dişi betayı almak olacaktır .

Tüm Detaylarıyla Beta Balığı Üretimi >>

Beta balığı çiftleşme görüntülerinin izlemesi çok keyiflidir. Balıklar adeta büyük bir aşkla dans edermişcesine birbirlerine yaklaşırlar ve sarılırlar. Bu sarılmalar sonucunda yukarıda anlattığım gibi birleşme olur. Beta balığı çifleşmesinde dişi ve erkek arasında ciddi sert müdaheleler olabilir. Eğer bunlar aşırıya kaçmıyorsa bekleyin, ayırmayın. Erkek beta dişiye çifleşmek istediğini belirtmek için dişiye vurmak zorundadır. Bu sayede üstünlük sağlar. Beta balığı çiftleşmesi konusu hakkındaki yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.