Beta Balığı Hareketsiz Duruyor

İşte tam da size göre bir sayfa. Beta balığım yan yatıyor. Tıklayın. Beta balığı bazen hareketsiz durur. Her haraketsiz duruş betanın hasta olduğu anlamına gelmez. Bunu ayırt etmek için balığınızı iyi takip etmeniz ve tanımanız gerekmektedir. Beta balıkları sahip seçer ve sahibine ilgilidir. Eğer sizde ilgi gösteriyorsanız balığınızın hareketsiz duruşundan hasta olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sizler için hazırlanan bu sayfada beta balığı hareketsiz duruyor aramasına yanıtlar bulabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim sayfada hastalıkları okursanız ileri ki süreçte beta balığınızın hasta olup olmadığına hemen karar verebilirsiniz. Bir beta besliyorsanız ve önlem olarak almanız gereken bir ilaç tavsiye edeceğim. Nitrofur ilacı benim en çok kullandığım en iyi sonuç aldığım ilaç diyebilirim. Nitrofur mutlaka edinin. Beta Balığı Hastalıkları Hakkında Bilgiler >>

Beta balığım çok hareketsiz, neden ?

1- Su soğuktur. Su sıcaklığı, beta balıkları için önemlidir çünkü sıcaklık düşükse aktiviteleri azaltır. Bu nedenle, su sıcaklığını beta balıklarının ihtiyaçlarına uygun bir seviyede (genellikle 24-30 derece arası) tutmak önemlidir.

2- Bakteriyel hastalığa yakalanmıştır. Yukarıdaki beta balığı hastalıklar sayfasına bakın. Hareketsizlik ve renk solgunluğu gibi belirtiler, hastalık veya strese işaret eder. Beta balıklarının su kalitesi, yemlenmesi ve yaşadığı çevre sağlığına dikkat edilmelidir. Düzenli su değişimleri, su kalitesini iyileştirir.

3- Beta sürekli hareket eden bir balık değildir. Ancak rengi solmuşsa ve yeme tepkisizse hasta olmuş demektir.

Okuduğunuz bu sayfada beta balığı hareketsiz duruyor sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik. Eğer beta balığınızın bu belirtileri gösterdiğini düşünüyorsanız, su şartlarını kontrol edin, uygun sıcaklığı sağlayın, su kalitesini iyileştirin ve beta balığınızın davranışını yakından gözlemleyin. Eğer belirtiler devam ederse veya kötüleşirse, bir veteriner veya balık uzmanından yardım almak önemlidir.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>