Beta Balığı Suyu Ne Zaman Değiştirilir?

Mutlaka haftada 1 gün değiştirin. Balığınızın suyunun düzenli olarak değiştirilmesi onu hastalıklardan korur. %25 %40 oranında su değişimini haftada 1 gün mutlaka yapın. Değişim yaparken eklediğiniz su aynı ısı da ve dinlendirilmis su olmalıdır. Kendinize bir gün seçin ve o gün tüm su değişimi ve temizlik gibi işlemleri yapın. Göreceksiniz balığınızda bugüne alışacaktır. Hadi beta balığı suyu ne zaman değiştirilir sorusu hakkında daha fazla bilgi yazalım.

beta balığı suyu hangi koşullarda değiştirilmelidir ?

Bildiğiniz gibi olumsuz su değerleri balıkların sağlığını etkiler. Amonyağın ve nitritin düşük seviyelerde olması gereklidir. Nitrat daha az zehirli olduğu için orta değerlerde balıklar tarafından tolare edilmektedir. Eğer yüksek nitrat, amonyak ve nitrit gibi değerler görüyorsanız suyu tamamen değiştirin ve hemen bu yüksek değerlerin sebebini bulmaya başlayın.

Bu olumsuz koşullar haricinde rutin olarak dip çekimleri yaparken çekilen su yerine yeni su eklenerek değişim yapılmalıdır. Ayrıca kirli ve bulanık sularda su değişimi gerektiren bir işaretlerdir. Bu nedenle su, berrak ve saydam olmalıdır.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>

Etrafa sürtünen bir beta balığı size bir şeyler söylüyordur

Beta balıkları bakteriyel hastalıklara çabuk kapılırlar. Bunun sonucu olarak balığınızda bitkilere ve camlara sürtünmeler görebilirsiniz. Bu tür durumlarda su değişimi yapmayı ertelemeyin. Okuduğunuz bu sayfada beta balığı suyu ne zaman değiştirilir sorusuna anlaşılır bazı yanıtlar verdik.

Beta Balığı Su Değişimi Nasıl Yapılır >>