Yeni Doğmuş Lepistes Ne Yer?

Yeni doğmuş lepistes yavruları, doğduktan hemen sonra yüzmeye başlarlar. 1.günün sonunda itibaren yem arayışına girer ve buldukları artemia, insfusoria gibi canlu yemleri yerler. Yavrular doğal güdüleri gereği suda görünmeyen infusoria ve diğer küçük canlıları yakalayıp yerler. Şimdi detaylı olarak yeni doğmuş lepistes ne yer sorusu için aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

yeni doğmuş lepistes yavruları Artemia ve Infusoria yer

Lepistes yavruları, artemia gibi canlı yemleri yemeyi severler. Artemialar yüksek besin değerine sahiptir ve yavruların ilk 1 ay beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Artemiaları canlı veya dondurulmus olarak temin edebilirsiniz ancak canlı vermeniz daha besleyici olur. Ayrıca lepistes yavrularını beslemek için infusoria adı verilen çok küçük organizmaları sağlayabilirsiniz. Infusoria, akvaryum suyunda doğal olarak oluşan mikroorganizmalardır. Bu mikroorganizmalar, yavruların ağızlarına uygun boyutta olduğu için onlara uygun bir besin kaynağı sağlar. Aşağıdaki linkten insfusoriaları nasıl oluşturacağınızı öğrenebilirsiniz.

Artemia Çıkartma Yöntemi ve Püf Noktaları Videosu >>

Beta Balığı Yavrularına İnfusoria Kültürü Oluşturmak >>

Lepistes Üreticisi Sayroom’un Instagram Sayfası >>

lepistes yavrularına toz Yemlerde verebilirsiniz

Toz haline getirilen yemler de yeni doğmuş yavrular için uygun olur. Bu tür yemler yavru yemi olarakta satılmaktadır ancak elinizde olan yemleri toz haline getirip sizde yapabilirsiniz.

Yeni doğmuş lepistes yavrularını sağlıklı bir şekilde beslemek için yeterli besin kaynakları sağlamak önemlidir. Beslenme ihtiyaçlarını karşılayan yemleri düzenli olarak vermek ve yem artıklarını temizlemek, yavruların sağlıklı büyümesine yardımcı olur. Ayrıca, su kalitesini düzenli olarak kontrol etmek ve su değişikliklerini düzenli olarak yapmak da önemlidir.

Lepistes Üretim Püf Noktaları Sayfasına Mutlaka Bakın >>