Mavi Halfmoon Beta Üretimi – Bölüm – 1

Beta da en sevdiğim renk mavi aslında. Şöyle güzel royal maviler oluyor. Kraliyet mavi de diyebiliriz. Tabii şu an ürettiğim balıklar bunlar değil ama bu tonda yavru verirler. İlk üretim yaptığım zamanlarda böyle çok güzel mavi halfmoonlar üretmiştim. Parmak kadar balıklardı. Gittim sattım. Sonra o kadar pişman oldum ki. O güzellikte balık satılır mı ? Bir de böyle satışlarda çok pişman olduğum copper crowntail vardı. İnanılmaz güzel ve çok büyük bir balıktı. 40 liraya verdim akıl işi değil. Çok pişmanım 🙂

Şu an ürettiğim balıklara gelirsek; dişiyi toptancı arkadaştan aldım. Ufak bir dişi betaydı ama benim burada bol yemlemeyle serpildi, kuyruk kanat açtı. Çok da üretimi kolay bir balık. Erkek gördümü dayanamıyor hemen sarılmalara başlıyor. Yani aynı gün içinde yumurta alınabilecek güzellikte bir dişi. Bazı dişi 3 gün yumurtlamıyorum mesela.

Ben aynı dişiyi başka bir mavi halfmoon beta erkeğiyle de ürettim. Ondan da 50 kadar yavru var şu anda 1 aylık oldular. Maviyi çok seviyorum betada. Beta üretimi detaylarına bu sayfada girmeyeceğim anca bu linkten ulaşabilirsiniz. Kapsamlı bir beta üretim sayfasıdır.

Bu sayfayı bu balıklar için bir üretim hikayesi sayfası olarak düzenleyeceğim. Video’nun devamına da bu sayfadan ulaşabilirsiniz arkadaşlar.