Yeni Beta Balıkları Aldım – Damızlığa Çekeceğim

Selam arkadaşlar, video da gördüğünüz gibi ithalattan gelen yeni halfmoonlar aldım. İçinde çok güzel balıklar olan bir ithalattı. Özellikle korona sebebiyle kapanan ithalattan sonra açılmasıyla birlikte ilk 2 ithalattan gelen betalar adeta yavruydu. Ufacık balıkları göndermişler resmen. Ben tam tersini bekliyordum oysa. Sonuçta Tayland’da bu işi ciddi yapan çiftlikler var ve ne olursa olsun her ay ellerinden bazı balıkları çıkarmak zorundalar ki arkadan gelen balıklara yer açılsın.

Ama gelen balıklar resmen çöptü ilk 2 ay. Şimdi bu parti ve bundan sonra yine hafta içi gelen parti de çok fena balıklar vardı. O videoyu da bu sayfada paylaşacağım. Bu videoda ki sarı halfmoon beta güzel bir balık olacak. Onunla hemen üreteceğim bir koi dişim var. Sarı pasif renklerden biri olduğu için koi geni yani bu tabandaki renkler daha baskın gelecektir.

Balıklar vücut yapısı olarak biraz inceler. Hemen üretmek gibi bir derdim yok ilk etapta şartlarıma alışmaları için dokunmayacağım. Amacım 2021’de ciddi kap sayısına ulaşmak ve üretimi ciddi anlamda yapmak. O yüzden alabildiğim kadar beta alıyorum. Aldığım bu betaların çoğunu damızlık yapacağım.