2 Beta Balığı Aynı Fanusta Yaşar Mı ?

Kesinlikle yaşamaz, hayır. Yaşar diyenler tamamen uyduruyor. Erkeklerin yaşaması mümkün değil. Sürekli birbirlerine kilitlenirler ve ölünceye kadar birbirleriyle uğraşırlar. Artık kim güçlü gelirse o hayatta kalır. Sürekli dayak yiyen ise bir köşede ölümü bekler adeta. Ancak dişiler alıştırılırsa yaşar. Ama fanusta bu güzelim dişi betaları beslemek doğru olmaz. Onun yerine büyük bir saklama kabında besleyin daha iyi. Ufacık fanusta yazık etmeyin. Sizler için hazırlanan bu sayfada 2 beta balığı aynı fanusta yaşar mı aramasına yanıtlar bulabilirsiniz

Daha önce beta balığı fanus hakkında bir yazı yayınlamıştım. Okumak için tıklayın >>
Fanus balıkları hakkında bir yazı daha >>

2 beta balığı aynı fanusta yaşamak istemez

Beta balıkları, genellikle tek türde ve cinsiyette olan diğer beta balıkları ile aynı fanusta yaşamak istemezler. Beta balıkları doğaları gereği oldukça rekabetçi ve agresif olabilirler, özellikle erkek beta balıkları arasında. İki erkek beta balığı aynı tankta sıklıkla rekabet edebilir, savaşabilir ve birbirlerine zarar verebilir.

Eğer aynı fanusta beta balıkları beslemeyi düşünüyorsanız, bu fikirden hızla vazgeçmek daha doğru olur. Bir fanusta hiç bir zaman akvaryumda sağlayacağınız sağlıklı ortamı sağlayamazsınız. Filtre takamazsınız, ısıtıcı takamazsınız. Bu nedenle balıklarınızı kaybedersiniz. Bu yüzden her ay bir tane yeni balık almak zorunda kalırsınız. Bunları yapmayın.

Bu yazıda 2 beta balığı aynı fanusta yaşar mı gibi çok sorulan bu sorunuza cevaplar verdik.

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>