Beta Balığı Yavru Alma Kolay mıdır ?

Bence kolaydır. Sadece sabırlı olmak gerekir. Ben ilk beta üretimim de hemen yavru aldım. 9 adet yavru büyüttüm. Öğrenmeye çalıştım bu süreçte. 2.üretimde 300’e yakın yavru aldım ve 200’e yakınını satış boyuna kadar getirdim. Burada bana göre kilit konu sabır. Sabırlı olduktan sonra iyi balıkta bulunur, hazır balıkta.

Şimdi gelelim beta üretimindeki detaylara.

Sürekli aynı şeyleri yazmaktansa daha önce yazdığım yazıları bu tür sayfalara linkler şeklinde eklemeyi daha uygun buluyorum. Aşağıya eklediğim beta üretimi sayfasında bir çok bilgiye aynı anda erişebilirsiniz. İster yazılı ister video şeklinde. Aradığınız tüm bilgiler aşağıdaki linkte.

TIKLAYIN >> http://www.keriminpetdunyasi.com/beta-uretimi-yontemleri/

Ancak beta balığını canlı doğuran türlerle karıştırmamak gerekir. Lepistes, molly gibi canlı doğuran türlerin üretimi çok daha kolaydır. Yavrular çıkar büyür anlamazsınız bile karma bir akvaryumda. Lepistes üretimi ile ilgili bilgileri bu linkte bulabilirsiniz.

Beta ise yumurtlama şeklinde üretildiği için kuluçka süresi, ortamın hazırlanması gibi biraz zahmetli işleri vardır. Dolayısıyla ufak bir deneyim ister. Veya iyi gözlem ve araştırma ister. O yüzden balıklar hakkında çok bilgi sahibi değilseniz hemen üretmeye çalışmayın. İyice araştırın.

Beta üretimi ilgili püf noktalar için tıklayın

YouTube kanalımdaki beta üretim videolarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.