Beta Balığı Hangi Yemi Yer

Beta balığı çeşitli kuru yemlerle beslenen ve canlı yem verildiğinde hayır demeyen bir balıktır. Doğadaki yabani beta sadece canlı yemlerle beslenir. Ancak evcil hale dönüşen betta splendens türleri kuru yemlere alıştırılmıştır. Gelin bu sayfada beta balığı hangi yemi yer sorunuza cevaplar bulalım.

Daha önceki yazılarımda beta balığı hangi yemleri yer sorusu için listeler halinde sıralamıştım.

Beta Yavrusu İçin Yem Çeşitleri >>

Betalar Hangi Canlı Yemleri Yer >>

Beta Balığı Nasıl Beslenir ? Yemleme Ve Bakım >>

Betalara için Kuru Yem Çeşitleri >>

Betalara canlı yem olarak artemia verilebilirsiniz

Canlı yem konusunda şunları ekleyeyim; en ulaşılması kolay ve kişinin kontrolünde olan canlı yem artemiadır. Yumurta olarak alırsınız, su ve tuz vasıtasıyla havalandırarak yumurtalardan artemialar çıkar ve balıklarınıza servis edersiniz. İstediğin zaman istediğiniz kadar çıkarırsınız. Web sitemdeki tüm artemia çıkarma bilgileri için tıklayın

Eğer 1 beta balığınız varsa ve haftada bir kaç gün ona canlı yem vermek istiyorsanız 10 gram artemia alıp çıkarabilirsiniz. 1 beta için 10 gram artemia 1 yıl gider. Tamamen üşenip üşenmemeye bağlı. İlk bakışta zor gelir. Süngerle süngersiz, havalı havasız bir çok artemia çıkarma yöntemi var. Yukarıda linkte hepsinin açıklamalarını bulacaksınız.

Artemia Çıkartma Yöntemi ve Püf Noktaları Videosu >>

Beta balıklarına verilebilecek yem çeşitlerine bakalım

Beta balıkları, çeşitli besinleri kabul eden ve çok yönlü bir şekilde beslenen balık türlerinden biridir. Doğal ve evcil beta türleri, farklı yem türlerini tüketirler.

Betalar için Kuru Yemler:

Evde beslenen beta balıkları kuru yemlere alışkındır. Beta türleri için özel olarak formüle edilen kuru yemler, onların besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanır. Mesela beta balıkları için renk artırıcı yemler, proteince zengin yemler, pul yemler ve granül yemler gibi farklı türlerde kuru yemler vardır. Bu yemler her şeyden önce beta balıklarının sağlığı ve renklerinin canlılığı için gerekli besin maddelerini içerir.

Canlı Yemler Verebilirsiniz

Beta balıkları canlı yemleri de tercih edebilirler. Bu canlı yemler arasında artemia larvaları, mikro solucanlar, su pireleri ve kurtçuklar gibi seçeneklerine bakabilirsiniz. Canlı yemler, beta balıklarının doğal avcı içgüdülerini tatmin eder ve onlara farklı bir besin kaynağı sağlar.

Dondurulmus Yemler:

Dondurulmus yemler de beta balıklarının diyetine dahil edelebilirsiniz. Donduralan artemia, dondurulmus kan kurdu ve buz dolabında tutulabilen canlı yemleri, beslenme çeşitliliği sağlamak için kullanabilirsiniz.

Beta balığı beslemek için önemli olan, onlara dengeli bir diyet sunmaktır. Bu nedenle kuru yemler, canlı yemler ve donduraln yemlerin dönüşümlü olarak kullanılması, beta balığının sağlığı için önemlidir. Ayrıca yem miktarını dengelemek ve fazla yem vermekten kaçınmanız da önemlidir. Beta balıkları aşırı beslendiğinde obez olur. Bu yazıda beta balığı hangi yemi yer aramasına cevaplar verdik. Kolay gelsin.