Beta Balığı Yemleme Konusunda Tüyolar

İster üretim yapın isterseniz tek bir beta balığı besleyen benim tavsiyem en az 2 çeşit yem vermek olur. Tek bir betaya bakıyorsanız canlı yem vermek zor geliyor. Ancak artemia en hızlı bulunabilen bir canlı yem olduğu için en azından hafta da 1-2 gün canlı yem vermenizi tavsiye ederim.

Artemia çıkartmayla ilgili bir çok içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Beta yavrularının büyüme süresinde yemleme de nelere dikkat edebiliriz

Ben her zaman abartı yemlemeye karşıyım. Yani günde 5-6 öğün özellikle ilk 1 ayda aşırı yemleme yapmanın anlamı yok. Zaten bu süreçte balıklar artemia, su piresi yavrusu, infursoria gibi ufak canlıları yiyorlar. Yani dana yüreği, tubifex vs gibi aşırı protein yüklemeye ve şişkinlik yaratmaya gerek yok. Artemiayı bile azar azar günde 3-4 defaya bölecek şekilde vermek doğrusu.

İlla çok hızlı mı büyütmek istiyorsunuz. O zaman bir kaç yavru seçin ve onları 10-15 litre arasında bir kapta aynı şartlarda besleyin. Bakın diğer kardeşlerine nazaran nasıl hızlı büyüyecek. Diğerleri de ondan 1-1,5 ay geç büyüsün ne olacak. Eğer bu işi ticaretini yapmıyorsanız diye konuşuyorum tabii ki. Hobi olarak yapıyorsanız çok delirmeye gerek yok illa hızlı büyüsün büyüsün diye. Dolayısıyla yemlemeyi de ona göre ayarlamasınız.

Aşağıya sitemde yemlemeyle olan içerikleri linkliyorum lütfen okuyunuz.

http://www.keriminpetdunyasi.com/beta-baliklari-canli-yem-olarak-ne-yer/
http://www.keriminpetdunyasi.com/beta-baligina-gunde-kac-defa-yem-verilir/
http://www.keriminpetdunyasi.com/beta-yavrularinin-ilk-1-ayinda-yemlemeye-dikkat/
http://www.keriminpetdunyasi.com/beta-baligi-ne-yer-kuru-ve-canli-yemler-nelerdir/