Dişi Beta Balığı Fiyatları

Dişi beta balığı fiyatları günümüzde 40 TL’den 150 TL’ye kadar değişiyor. Bunlar 2020 fiyatları tabii ki. Eskiden durum böyle değildi. Bir de türüne göre de dişi beta fiyatları değişiyor. Bir veil tail dişi betayı en fazla 50 TL’ye alırken ben mesela geçen ay bir koi hmpk dişi betayı 130 tl’ye aldım 🙂 Daha yüksek fiyatlara da dişi betalar var. Ve bence hak ediyorlar. Özellikle üreticiler için dişiler çok kıymetli en azından benim için öyle. Ben dişi beta satarken içim sızlayarak satıyorum ve sonra çok pişman oluyorum.

90’larda ve 2000’li yıllarda Türkiye’de dişi beta bulmak çok zordu. Babamın o kadar ithalatçı arkadaşı olmasına rağmen benimde elime 1 defa dişi beta geçmişti orta okul yıllarımda. Dişi betalarla ilgili bir yazım Şimdi durum farklı. Hem toptancılara hem de kendi başına ithalat yapan satıcılara çokca dişi beta geliyor. Bu çok güzel. Dişi beta demek üretim demek. Hobi olarak dişi beta besleyen arkadaşlar da var. Hatta çok güzel bitkili şekilde kurulmuş dişi beta akvaryumları da mevcut. Bende de var.

Dişi betaların en güzel tarafı bir arada yaşamaları. Mesela üretim yaptınız. Yavrular büyüyor. Erkekler belirgin olmaya başladı. Ayırıyorsunuz erkekleri dişiler bir arada kalıyor. Ta ki satışa kadar. Ama tabii dişileri de ayırıp sonra birleştirirseniz o zaman ciddi kavgalar çıkabiliyor. Ancak erkek betalara oranla birbirlerine karşı daha toleranslılar.

Bu sayfada dişi beta balığı fiyatları sorusuna yanıtlar verdim. Dişi betalarla ilgili yazdığım başka bir yazı

Beta Balıkları Hakkında Bilgiler Kerim’in Pet Dünyası Youtube Kanalımda >>